Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Łódzkie promuje – europejskie rozwiązania w edukacji (wideo)

14 października
17:15 2014

Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w Brukseli w ramach projektu Łódzkie Nabiera Prędkości zorganizowało wizytę studyjną dla pracowników pedagogicznych szkół i placówek oświatowych z terenu Województwa Łódzkiego.

 

W wizycie wzięło udział 25 nauczycieli szkół i placówek oświatowych Samorządu Województwa Łódzkiego, pracownicy Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli a także Departamentu Kultury i Edukacji oraz Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej.

Głównym elementem wizyty było seminarium skupiające się nad „Edukacyjnym wymiarem zrównoważonego rozwoju”.

Jednym z najważniejszych tematów omawianych na seminarium były wyzwania jakie stoją przed regionalną polityką edukacyjną w najbliższych latach.

Wystąpienia panelistów spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników seminarium. Zaproszeni goście mogli zdobyć wiedzę jak pozyskiwać partnerów i nawiązywać współpracę celem aplikowania o środki m.in. w programie Erasmus +.

Wizyta studyjna zorganizowana przez Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w Brukseli to jedna z wielu inicjatyw tej jednostki, która za cel postawiła sobie przybliżanie unijnych instytucji wszystkim grupom społecznym z regionu łódzkiego. Owoców tej działalności możemy spodziewać się już wkrótce gdyż nawiązywanie kontaktów z partnerami z zagranicy sprzyja opracowaniu wspólnych projektów partnerskich w ramach programów Unii Europejskiej.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa