Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Majewska, Bończyk, Wodecki i Korcz. Koncert świąteczny „Gwiazdo świeć, kolędo leć” zgromadził tłumy (FOTO i WIDEO)

20 grudnia
11:00 2015

19 grudnia w kościele pw. NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego 13/19 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się niezwykły koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Zbigniewa Wodeckiego i Włodzimierza Korcza.

Mimo tego, że koncert rozpoczynał się o godzinie 19:00 już o 18:00 praktycznie wszystkie miejsca siedzące były zajęte. Nic dziwnego, bo „Gwiazdo świeć, kolędo leć” to niezwykle wzruszający koncert kolęd i pastorałek napisany i zaaranżowany przez wybitnego kompozytora, pianistę i aranżera Włodzimierza Korcza. Wśród znanych wszystkim kolęd jak „Lulajże Jezuniu”, „Dzisiaj w Betlejem”, czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” mieliśmy okazję wysłuchać przepięknych i nastrojowych pastorałek do tekstów najwybitniejszych polskich autorów: Ernesta Brylla, Wojciecha Młynarskiego, Magdaleny Czapińskiej, ks. Jana Twardowskiego i innych.

Podczas „Przybieżeli do Betlejem” zgromadzona publiczność zmieniła się ze słuchaczy w wykonawców by wspólnie ze znakomitą czwórką artystów wykonać tę znana wszystkim kolędę.

 

Tomaszowianie, Alicja Majewska, Olga Bończyk, Zbigniew Wodecki i Włodzimierz Korcz śpiewają wspólnie „Przybieżeli do Betlejem”

Posted by TV Tomaszów Mazowiecki on 19 grudnia 2015

 

Organizatorami koncertu byli Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Polski oraz Ośrodek Kultury TKACZ .

Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu.

Foto: Dariusz Kwapisiewicz


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu