Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Majówka w Skansenie przyciągnęła tłumy. Koncert szant i pożegnanie Andrzeja Kobalczyka

Majówka w Skansenie przyciągnęła tłumy. Koncert szant i pożegnanie Andrzeja Kobalczyka
03 maja
16:48 2016

2 maja rodzinny piknik w Skansenie Rzeki Pilicy przyciągnął tłumy. Głównie za sprawą pięknej pogody, przygotowanych atrakcji i szantowego koncertu duetu – Dominika Żukowska i Andrzej Korycki.

Piknik rodzinny w skansenie koncert szantowy-022

Majówki w Skansenie odbywają się cyklicznie od kilku lat. Motywem przewodnim tegorocznej związanej z otwarciem wystawy „Pilicka flotylla”, była marynistyka, okręty i statki o nazwie „Pilica”.

Otwarcia wystawy, uderzeniem w dzwon, który kiedyś znajdował się na statku „Pilica” dokonał Andrzej Kobalczyk. To uderzenie w dzwon było wręcz symboliczne, bo zamknęło pewien rozdział tomaszowskiego skansenu. „Pilicka flotylla” to ostatnia wystawa, którą przygotował, pomysłodawca, twórca i wieloletni dyrektor placówki. Z dniem 1 maja 2016 roku Kobalczyk przeszedł na emeryturę. Bez wątpienia bez jego zaangażowania Skansen Rzeki Pilicy nie powstałby w Tomaszowie Mazowieckim.

pozegnanie_andrzeja_kobalczyka_tomaszow

Liczę na to, że dyrektor choć rozstaje się ze swoją funkcją, to na pewno będzie nadal dzielił się wiedzą i współpracował z Miejskim Centrum Kultury – mówił prezydent Tomaszowa Marcin Witko dziękując panu Andrzejowi za dotychczasową pracę.

pozegnanie_andrzeja_kobalczyka_tomaszow_maz

Do podziękowań przyłączyli się również Krystyna Wilk z Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Włodzimierz Szafiński z koła PTTK w Żarnowie

Piknik rodzinny w skansenie koncert szantowy-154

Podczas pikniku w skansenie nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci jak i rodziców. Oprócz wyśmienitej zabawy z grupą cyrkową Carnival, można było zasmakować przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Opoczna.

Piknik rodzinny w skansenie koncert szantowy-033

O godzinie 18:00 rozpoczął się koncert szantowy w którym „morskie opowieści” wyśpiewał duet Dominika Żukowska i Andrzej Korycki.

Piknik rodzinny w skansenie koncert szantowy-374

« z 2 »

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu