Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

„Mała matura” w eMDeKu

„Mała matura” w eMDeKu
24 listopada
09:14 2014

20 listopada 2014 roku Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Tomaszowie Maz., działający przy Młodzieżowym Domu Kultury im. rtm Witolda Pileckiego zorganizował spotkanie w trakcie którego zaprezentowany został film Janusza Majewskiego „Mała matura”.

DSC00240

Przed projekcją filmu tło historyczne nawiązujące do wydarzeń z pierwszych miesięcy po zakończeniu II wojny światowej przedstawiła Magdalena Zapolska- Downar z łódzkiego Oddziału IPN. W spotkaniu oprócz młodzieży z III LO i ZSP nr 2 uczestniczyli: przewodnicząca Rady Programowej Klubów „Grota” w okręgu łódzko- kaliskim prof. Maria Blomberg, koordynator prac Klubów „Grota” Antoni Galiński, przedstawiciel Związku Piłsudczyków Zygmunt Augustyniak.
Film „Mała matura” swój debiut miał w 2010 roku, ale mimo to, nie jest szeroko znany publiczności, dlatego niemalże wszyscy uczestnicy spotkania oglądali go po raz pierwszy i zgodnie potwierdzali, że nie był to czas stracony.

Bohaterowie filmu, chłopcy przygotowujący się do egzaminu dojrzałości musieli zmierzyć się z trudną i bezwzględną rzeczywistością polityczną, kiedy to umacniała się władza ludowa. Szkolna fabuła filmu okazała się niezwykle bliska dla uczestników spotkania, którzy mogli identyfikować się z bohaterami „Małej matury”.

DSC00245

 

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu