Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

MDEK w STRASBURGU

MDEK w STRASBURGU
18 maja
20:14 2014

Młodzież z koła historycznego „emdeku” prowadzonego przez Radosława Pająka  została laureatem ogólnopolskiego konkursu EUROSCOLA, którego organizatorem jest Parlament Europejski.

Konkurs wszechstronnie sprawdzał wiedzę z 10 dziedzin: geografia, gospodarka, historia, historia Unii Europejskiej, instytucje Unii Europejskiej, kultura i język, Parlament Europejski, polityka Unii Europejskiej, edukacja, systemy polityczne i społeczne.

 

– Pytania były bardzo trudne. Nam udało się udzielić na 30 pytań bezbłędnych odpowiedzi. Istotny jest również, jak najkrótszy czas, który  miał  istotne znaczenie w rywalizacji z ponad 400 szkołami z całej Polski- mówi uczestnik koła historycznego Dominik Kulbat.

 

Nagrodą dla 24 uczniów będzie wyjazd na młodzieżowe obrady Parlamentu Europejskiego do Strasburga wiosną 2015 roku, gdzie młodzi tomaszowianie będą reprezentować Polskę w spotkaniu ze swoimi rówieśnikami z pozostałych państw Unii Europejskiej.

 

– Cieszę się, że po raz kolejny młodzież z naszej placówki będzie miała okazję wziąć udział w Euroscoli. Dwa lata temu oprócz całodniowych obrad w Parlamencie Europejskim zwiedzaliśmy również Strasburg oraz Drezno. Wyjazdy na Euroscolę są całkowicie finansowane przez Parlament Europejski  i są potwierdzeniem, że mamy zdolną i ambitną młodzież, która jest bardzo dobrą wizytówką naszego miasta– podsumowuje dyrektor MDK Tomasz Zdonek.

 

Skomentuj

Tags
mdk
Share

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu