Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

„Niedokończona myśl” wystawa Mirosława Bernackiego w MCKu

„Niedokończona myśl” wystawa Mirosława Bernackiego w MCKu
04 lutego
10:36 2020

Do 1 marca br. w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim przy pl. T. Kościuszki 18 oglądać można wyjątkową wystawę zatytułowaną „Niedokończona myśl”. Złożona jest z kilkunastu obrazów „malowanych nitką”, których autorem jest Mirosław Bernacki, tomaszowski artysta plastyk i pracownik merytoryczny MCK.

To pierwsza indywidualna wystawa pana Mirosława, choć tkaniną unikatową zajmuje się nie od dziś. Prace wykonane techniką haftu maszynowego i aplikacji powstały na przestrzeni ostatniego roku i są implikacją osobistych przeżyć artysty.

Na wernisażu, który odbył się 31 stycznia w Miejskim Centrum Kultury, towarzyszyła mu m.in. rodzina, przyjaciele oraz młodzież z pracowni rysunku i malarstwa, którą prowadzi w filii „Tkacz” MCK.

Mirosław Bernacki  jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi na  Wydziale Tkaniny i Ubioru. Dyplom obronił w Pracowni Tkaniny Unikatowej. Artysta malarz, grafik komputerowy, rzeźbiarz, przez wiele lat pracował z dziećmi i młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Domu Kultury w Niewiadowie jako instruktor malarstwa i rysunku.


MCK Tomaszów Maz.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu