Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Nowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe

Nowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe
01 kwietnia
10:27 2020

Konkurs na Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe rozstrzygnięty.

Dyrektorem został Jarosław Cielebon pełniący dotychczas obowiązki  dyrektora. Kandydat spełnił wszystkie wymogi formalne określone w ogłoszeniu o konkursie, a w toku rozmowy kwalifikacyjnej szeroko zaprezentował swoją koncepcję autorskiego programu działania Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe oraz właściwie przedstawiał swoją wiedzę i znajomość zagadnień niezbędnych do pracy na oferowanym stanowisku.

Nowy wybrany dyrektor  z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ujeździe związany jest od 12 lat.

Pracował jako instruktor i animator dla dzieci, dorosłych i seniorów. Prowadził zajęcia informatyczne dla seniorów „Internet dla o(d)pornych” a także autorski „Klub Tropicieli Przeszłości” – koło historyczne zajmujące się badaniem historii Niewiadowa, Ujazdu i całej gminy. Od 11 lat jest redaktorem miesięcznika „Nasza Gmina”.

Pomysłodawca i organizator wystaw historycznych, konferencji naukowych i popularno-naukowych. Redaktor i koordynator wydawnictwa „Kronika Dnia Wczorajszego” Współtwórca albumu „Gmina Ujazd i jej mieszkańcy w dawnej fotografii”.

Jak mówi o sobie  dyrektor GOK: ,,Moją pasją jest historia, szczególnie ta lokalna, ale przede wszystkim spotkanie z ludźmi, słuchanie ich, możliwość przywracania im radości życia, szczególnie tym najstarszym, zagrożonym społecznym wykluczeniem. Lubię też popatrzeć w gwiazdy i inne ciała niebieskie, chociaż nie nazwałbym siebie astronomem. Uwielbiam las, przyrodę, czystą wodę „

Jarosław Cielebon z wykształcenia jestem historykiem. Doświadczony pedagog, 13 lat pracował jako nauczyciel w łódzkich szkołach, głównie w XXIII LO. Przewodnik turystyczny po Łodzi i regionie.

Jak widzi dalszą pracę i co będzie jego priorytetem?: ,,Chcę aby GOK był otwarty na mieszkańców, pomagał im odkryć ich pasje i je realizować. Liczę na współpracę z młodymi, którzy do tej pory często z nieufnością podchodzili do naszego ośrodka. Proponuję im współpracę. Niech przychodzą, mówią, co chcieliby robić w GOK. Niech biorą aktywny udział jako współorganizatorzy, tak jak zrobili to przy okazji lutowych Nie-Walentynek. Marzy mi się też, żeby każda ze świetlic żyła swoim, niepowtarzalnym życiem i miała wokół siebie ludzi pełnych pomysłów na działania w terenie. GOK pomoże w ich realizacji. Wiemy, że są tam aktywni i kreatywni animatorzy, zdolni artyści. My chcemy ich odkryć, wspierać i ośmielić do działania. Tych i podobnych pomysłów jest wiele. Zapraszamy do współpracy.


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu