Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

PALIMPSESTY – powstaną audioprzewodniki po dawnym, wielokulturowym Tomaszowie

PALIMPSESTY – powstaną audioprzewodniki po dawnym, wielokulturowym Tomaszowie
23 sierpnia
08:46 2016

Fundacja Pasaże Pamięci serdecznie zaprasza na warsztaty, podczas których powstaną audioprzewodniki po dawnym, wielokulturowym Tomaszowie.

Na projekt „Palimpsesty” składają się warsztaty historyczno-literackie prowadzone przez teatrolog Justynę Biernat oraz warsztaty muzyczne prowadzone przez wokalistkę i kompozytorkę Marię Ka. Muzykę do audioprzewodników przygotuje duet Maja Miro/Maria Ka w profesjonalnym studio nagrań. Warsztaty historyczno-literackie będą się odbywać w terminie 1-9 września w Gimnazjum nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego (oprócz soboty i niedzieli), natomiast warsztaty muzyczne w dniach 12-15 września w Pracowni Fundacji Pasaże Pamięci przy ulicy Barlickiego 26/28. Owocem warsztatów będą dwa spacerowniki po Tomaszowie – audioprzewodnik fabryczny oraz artystyczny.

Na warsztaty zapraszamy w godzinach 16.30-18.30, są one kierowane do chętnych osób w wieku 13+. Można uczestniczyć w obu panelach warsztatowych lub tylko w jednym. Warsztaty są bezpłatne.

Projekt „Palimpsesty” jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu „Koalicje Kultury”. Fundacja Pasaże Pamięci nawiązała koalicję kultury z Gimnazjum nr 6.

Szczegóły projektu znajdują się na stronie: http://pasazepamieci.pl/pl/palimpsesty/

Kontakt z organizatorem-Fundacją: fundacja.pasazepamieci@gmail.com, tel. 695-175-928

palimpsesty


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa