Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Pasaże Pamięci, czyli o kulturze tomaszowskich Żydów. Zaproszenie na konferencję.

Pasaże Pamięci, czyli o kulturze tomaszowskich Żydów. Zaproszenie na konferencję.
20 lipca
22:48 2014

W dniu 21 lipca 2014 roku (poniedziałek) o godzinie 12.00 w OK. „Tkacz” w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Niebrowska 50) odbędzie się konferencja prasowa inaugurująca projekt „PASAŻE PAMIĘCI – SPOTKANIE Z KULTURĄ TOMASZOWSKICH ŻYDÓW”.

 

Projekt zostanie zrealizowany przez OK. „Tkacz” w ramach programu „Współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2014” w dniach 15 lipca-30 października 2014 roku. Projekt „Pasaże Pamięcispotkanie z kulturą tomaszowskich Żydów” uzyskał dofinansowanie w kwocie 13.000 złotych.

Pasaże Pamięci Tomaszów Mazowiecki

O dofinansowanie swoich imprez i przedsięwzięć ubiegały się instytucje samorządowe (spoza Łodzi) takie jak biblioteki, muzea, domy i ośrodki kultury. Chodziło przede wszystkim o realizację zadań związanych z unowocześnianiem oferty programowej i dostosowaniem jej do potrzeb lokalnej społeczności. Maksymalna kwota dofinansowania to 15 tysięcy złotych (dofinansowanie pochodzi ze środków Łódzkiego Domu Kultury).

 

 

W konferencji wezmą udział:

Rafał Zagozdon – Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego,

Barbara Przybysz – Dyrektorka Ośrodka Kultury „Tkacz”

Justyna Biernat – Koordynatorka Projektu.

 

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną główne cele i założenia projektu oraz jego harmonogram. Po półgodzinnym odczycie będzie czas na wspólną, otwartą dyskusję.

 

 

W ramach projektu „PASAŻE PAMIĘCI – SPOTKANIE Z KULTURĄ TOMASZOWSKICH ŻYDÓW” odbywać się będą konkursy (konkurs na reportaż oraz pamiętnik), a także warsztaty edukacyjne (sierpień), dziennikarskie i gra miejska (wrzesień). Wkrótce pojawi się pełny harmonogram projektu oraz ruszy interaktywna strona internetowa poświęcona wielokulturowości Tomaszowa Mazowieckiego, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji żydowskiej. Projekt zostanie zamknięty galą finałową, podczas której spotkamy się ze światem „Jidyszlandu” Karoliny Cichej.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu