Podsumowanie XXXV Tomaszowskiego Małego Konkursu Recytatorskiego
W dniach 7 i 8 maja 2015 w Miejskim Ośrodku Kultury w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się eliminacje powiatowe – XXXV Tomaszowskiego Małego Konkursu Recytatorskiego
Na konkurs wpłynęły 83 zgłoszenia, w tym 73 zgłoszenia w turnieju recytacji, oraz 10 zgłoszeń w turnieju „wywiedzione ze słowa”. Przesłuchania konkursowe oceniało Jury w składzie:
Lucyna Jakubczyk – instruktor teatralny, wykładowca Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim
Monika Kowalczyk-Kogut – teatrolog, animator kultury, instruktor teatralny, kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach
Łukasz Ciotucha – instruktor teatralny, laureat głównych nagród w ogólnopolskich konkursach recytatorskich
W dniu 07 maja 2015 r. po wysłuchaniu 27 prezentacji w turnieju recytacji i 3 prezentacji w turnieju „wywiedzione ze słowa” w kategorii klas I – III Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
w turnieju recytatorskim:
I nagroda
Jagoda Kucharska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
II nagroda
Aleksandra Jaśkiewicz – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie
III nagroda
Bartosz Goliński – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie
Martyna Stańdo – Publiczna Szkoła Podstawowa w Glinniku
Weronika Hes – Pierwsza Chrześcijańska Szkoła Podstawowa „Tomek”
wyróżnienie
Zofia Świątek – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienie za talent aktorski, osobowość i charyzmę
Katarzyna Piekarska – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Rokicinach
w turnieju „wywiedzione ze słowa”
nagroda
Jacek Pietrzyk – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienia
Szymon Goliński – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie
Remigiusz Kowalski – Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim
W dniu 07 maja 2015 r. po wysłuchaniu 13 prezentacji w turnieju recytacji i 3 w turnieju „wywiedzione ze słowa” w kategorii klas gimnazjalnych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
w turnieju recytatorskim:
I nagroda
Blanka Kolanko – Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim
II nagroda
Joanna Rokita – Gimnazjum nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim
III nagroda
Weronika Politańska – Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienia
Małgorzata Warczyńska – Gimnazjum nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim
Zuzanna Jaroma – Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim
w turnieju wywiedzione ze słowa:
wyróżnienia za talent i grę aktorską
Olga Sobańska – Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim
Zuzanna Krakowiak – Gimnazjum nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim
W dniu 08 maja 2014 r. po wysłuchaniu 33 prezentacji w turnieju recytacji i 4 prezentacji w turnieju „wywiedzione ze słowa” w kategorii klas IV – VI Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
w turnieju recytatorskim:
I nagroda
Filip Andryszczak – Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim
II nagroda
Adam Malinowski – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim
Antonina Wnorowska – Szkoła Podstawowa w Królowej Woli
III nagroda
Ewa Rybak – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim
Zuzanna Borowska – Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej
Nadia Kamińska – Zespół Szkolno – Przedszkolno nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienia:
Dorota Kurzyk – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smardzewicach
Weronika Skorupa – Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim
Piotr Pichola – Szkoła Podstawowa nr 1 Tomaszowie Mazowieckim
w turnieju „wywiedzione ze słowa” :
nagroda
Malwina Klimek – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
wyróżnienie za talent aktorski, osobowość i charyzmę
Estera Widawska – Szkoła Podstawowa w Łaznowie
Do finałów XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego w dniach 29.05 – 31.05.2015 r. w Starachowicach w kategorii klas I – III oraz kategorii klas IV – VI Jury wytypowało następujące osoby:
Jagodę Kucharską – Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
Aleksandrę Jaśkiewicz – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie
Jacka Pietrzyka – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
Filipa Andryszczaka – Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim
Adama Malinowskiego – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim
Antoninę Wnorowską – Szkoła Podstawowa w Królowej Woli
Malwinę Klimek – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
Nagrody w eliminacjach powiatowych ufundowali:
– Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
– Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a uczestnicy kategorii klas I – III dyplomy i książki.
Uwagi Jury:
Jury dziękuje uczestnikom i ich opiekunom za wkład pracy. Zauważa bardzo wysoki poziom w kategorii klas I – III, zarówno od strony doboru repertuaru jaki prezentacji scenicznej.