Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Potężna dawka pozytywnych emocji w utworach zespołu Cisza Jak Ta (foto)

Potężna dawka pozytywnych emocji w utworach zespołu Cisza Jak Ta (foto)
22 lutego
11:46 2014

Zespół Cisza Jak Ta wraz ze Starym Dobrym Małżeństwem czy Domem o Zielonych Progach, to kwintesencja polskiej poezji śpiewanej, a ich koncerty są niebywałym ładunkiem emocjonalnym którego nośnikiem jest świetna muzyką i niebagatelne teksty.
Wczorajszy (21 lutego) koncert w Tkaczu był z pewnością tego dowodem.


Tomaszowski ośrodek kultury z nadkompletem widzów gościł na swojej scenie Aleksandrę Frąckowiak (flet poprzeczny, wokal), Ilonę Karnicką (skrzypce, wokal) , Dariusza Bądkowskiego (gitara basowa), Mariusza Skorupę (gitara elektroakustyczna, wokal), Mateusza Wyzińskiego (perkusja, wokal) i Michała Łangowskiego (gitara elektroakustyczna, wokal) , członków grupy Cisza Jak Ta.

Potężna dawka pozytywnych emocji w utworach z najnowszej płyty zespołu pt. WUKA, jak i z nieco starszych krążków, z pewnością pozostanie słuchaczom na długo w pamięci.

Cisza jak ta, to nie są nudne interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej, Bolesława Leśmiana, czy współczesnej poetki – Wiesławy Kwinto Koczan.
To mistrzostwo w przekazie muzycznym i tekstowym, którego połączenie powoduje uwielbienie dla tego zespołu.
Koncerty Ciszy Jak Ta prowadzą słuchaczy przez górskie połoniny, morskie brzegi, czy brukowane ulice miast opowiadając słowem i dźwiękiem o miłości – „spiritus movens” życiowej wędrówki, we wszystkich jej barwach i odcieniach – mówią członkowie zespołu

Piątkowy koncert zespołu to kolejna impreza kulturalna, których wręcz wysyp obserwujemy od początku roku.

Są już plany na kolejne wydarzenia w Tkaczu. Już za tydzień, 28 lutego zapraszamy wszystkich na inaugurację działalności Tomaszowskiego Klubu Globtrotera. W tym dniu gościć będziemy w ośrodku; Wojciecha Ziemnickiego, który opowie o samotnej wyprawie po Islandii, oraz Artura Gierula, który podzieli się z nami swoimi wrażeniami z wyprawy po Peru. Na koniec Iwona Kmiecik zabierze nas w muzyczną podróż w trakcie koncertu promującego jej nową płytę „Kolor Szlachetności” – mówi dyrektor Tkacza, Barbara Przybysz.

 

Galeria z koncertu
foto: Dariusz Kwapisiewicz

« z 2 »

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu