Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Premier Mateusz Morawiecki na Ogólnopolskich Senioraliach w Tomaszowie (ZDJĘCIA)

Premier Mateusz Morawiecki na Ogólnopolskich Senioraliach w Tomaszowie (ZDJĘCIA)
30 września
15:32 2021

W środę 29 września w Arenie Lodowej odbyły się Ogólnopolskie Senioralia 2021. Impreza to święto osób starszych, a także okazja do spotkań i zaprezentowania talentów seniorów. W wydarzeniu uczestniczyli premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Wydarzenie zorganizowane z okazji przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych było prawdziwym świętem seniorów. Uczestnicy zajęć w domach i klubach „Senior+” z różnych regionów Polski mogli spotkać się, porozmawiać, a także zaprezentować swoje talenty artystyczne zarówno na scenie, jak i w specjalnie przygotowanej strefie wystawowej.

 

Na uczestników czekały także punkty przygotowane m.in. przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Narodowy Fundusz Zdrowia, Centralny Dom Technologii oraz Miasto Tomaszów Mazowiecki. Uruchomiony został też Mobilny Punkt Szczepień.

 


Obecny na wydarzeniu premier Mateusz Morawiecki podkreślił: „My chcemy z Wami – naszymi kochanymi mamami, ojcami, dziadkami, babciami – stale rozmawiać o Waszych troskach i potrzebach. Chcemy, żeby Wasze życie było coraz lepsze”.

 

 

Jak zaznaczyła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, osoby starsze uczą młodych szacunku do historii, tradycji i polskości.
– Dziękujemy za wychowanie młodego pokolenia – powiedziała szefowa resortu rodziny podczas Ogólnopolskich Senioraliów 2021.

 

Na seniorów czekała też mała niespodzianka – występ uczestników programu „The Voice Senior” Jadwigi Kocik i Mieczysława Kincela

 


Na zakończenie na scenie pojawili się Grzegorz Wilk wraz z Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną Tomaszowa Mazowieckiego.


Foto: Dariusz Kwapisiewicz
Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej / Materiały własne

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa