Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Przywróćmy pamięć- w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej – konkurs MDK

Przywróćmy pamięć- w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej – konkurs MDK
19 marca
09:39 2015

W tym roku będziemy obchodzić 70 rocznicę od zakończenia najbardziej tragicznej z wojen, która bardzo mocno doświadczyła wiele narodów. Pamięć o wydarzeniach z okresu II wojny światowej nie może zostać zapomniana. Już starożytny mówca i polityk Cyceron powiedział, że „historia jest nauczycielką życia”.

Młodzieżowy Dom Kultury im. rtm Witolda Pileckiego organizuje konkurs tematyczny dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu tomaszowskiego „Przywróćmy pamięć- w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej”. Konkurs będzie miał charakter testu sprawdzającego podstawową wiedzę zarówno z historii Polski, jak i historii powszechnej z czasów wojny. Ze względów logistycznych każda ze szkół może zgłosić 5 uczniów do konkursu, który zostanie przeprowadzony 16 kwietnia 2015 roku o godzinie 12.00. w „emdeku” przy ulicy Mościckiego 3.

Po rozwiązaniu testu uczestnicy wysłuchają prelekcji pracownika Biura Edukacji Publicznej IPN Łódź na temat okupacji Tomaszowa Mazowieckiego, a po niej nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Ostatnim punktem spotkania będzie złożenie przez laureatów konkursu symbolicznej wiązanki kwiatów na cmentarzu wojennym przy ulicy Smutnej.
Zapisy i bliższe informacje na temat konkursu w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury i pod numerami telefonów: 44 724 63 34, 506 467 260. Zapraszamy.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu