Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Rekordowy Finał WOŚP 2020 w Tomaszowie Maz. (ZDJĘCIA)

Rekordowy Finał WOŚP 2020 w Tomaszowie Maz. (ZDJĘCIA)
13 stycznia
22:51 2020

Rekordowy 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tomaszowie Mazowieckim za nami. Tomaszowianie zebrali 256 345,48zł czyli ponad 50 000 zł więcej niż w ubiegłym roku!

To efekt pracy 300 wolontariuszy z 8 gmin i miasta Tomaszów Mazowiecki.

Oprócz udziału w kweście, tomaszowianie chętnie uczestniczyli w licytacjach. Podczas finału na Arenie Lodowej, złote serduszko WOŚP uzyskało kwotę 6000 zł natomiast okolicznościowa płytka wyprodukowana przez Ceramikę Paradyż – 7300 zł

Do rekordowego wyniku przyczynił się z pewnością fakt, że „tomaszowska orkiestra” zaczęła grać już w czwartek. Inauguracja 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się w piwnicy Klubu 6na9 koncertem jazzowym.


W sobotę przenieśliśmy się go Galerii Tomaszów gdzie oprócz pokazu przygotowanego przez strażaków OSP Wąwał i OSP Smardzewice mogliśmy posłuchać muzyki w wykonaniu: podopiecznych Miejskiego Centrum Kultury, zespołów „KOMORA” „NEW PORT”, „ZAKRĘTY” „RASTAFAJRANT”, „JASNA STRONA MOCY” oraz wokalisty Mariusza Menesa.

W akcję zbiórki pieniędzy włączyły się też „Tomaszowskie Morsy”.

Foto: Dariusz Kwapisiewicz /// BRANDmedia


W niedzielę, 12 stycznia tłumy przybyły do Areny Lodowej, gdzie na uczestników 28. Finału WOŚP czekały: występy taneczne, porady fryzjerskie i kosmetyczne oraz wiele innych atrakcji. Na scenie wystąpili:  „CHMIELU” Rafał Chmielewski, Anna Gnatek z zespołem, „ORCHIDEA” , Kamila Kamocka z zespołem, „Mr SEBII” Sebastian Zys i Agnieszka Dębowska z zespołem. Gwiazdą wieczoru był zespół Blue Café.

Od lat WOŚP w Tomaszowie orgaznizowany był w hali Samochodówki, a ostatni finał odbył się w Mechaniku. Obydwie szkoły podległe są starostwu dlatego organizatorzy kilka tygodni prze imprezą zwrócili się z prośba o wynajem hali do zarządu powiatu. Niestety otrzymali odpowiedź odmowną.

Przeciwny był przede wszystkim starosta powiatowy Mariusz Węgrzynowski (PiS) – podkreśla szef sztabu WOŚP w Tomaszowie Mazowieckim – Bogdan Smolarek

Rozpoczęliśmy poszukiwania alternatywnego miejsca na organizację finału. Wtedy pomocną dłoń wyciągnął prezydent Tomaszowa Marcin Witko, który zgodził się, aby tegoroczny WOŚP odbył się w Arenie Lodowej – dodaje Smolarek

Foto: Dariusz Kwapisiewicz /// BRANDmedia


28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rekordowo zakończył się nie tylko dla Tomaszowa, ale i dla całej Polski. Zebrano bowiem ponad 115 mln zł, czyli o 23 mln więcej niż w ubiegłym roku. Ostateczny wynik poznamy w marcu br.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu