Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Roksana Węgiel, Sylwia Grzeszczak, Piotr Cugowski i Czadoman w niedzielę na tomaszowskich Błoniach

Roksana Węgiel, Sylwia Grzeszczak, Piotr Cugowski i Czadoman w niedzielę na tomaszowskich Błoniach
25 czerwca
18:52 2019

Roksana Węgiel – nastolatka, która szturmuje listy przebojów, Sylwia Grzeszczak, słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją przekuwa w kolejne hity, Piotr Cugowski – jeden z najciekawszych męskich wokalistów w Polsce, oraz Czadoman, czyli rockman, który doszedł do wniosku, że w polskiej muzyce dance jest za mało … czadu, wystąpią 30 czerwca podczas Rodzinnej Niedzieli Festiwalu  „A może byśmy tak… do Tomaszowa”

 

Roksana Węgiel (godz. 17:30)

 

 

Roksana Węgiel – nastolatka dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Uprawiała gimnastykę artystyczną, akrobatykę i taniec towarzyski. Wciąż trenuje judo i to właśnie podczas jednego z obozów sportowych, w wieku 8 lat, pierwszy raz usłyszała że „ma fajny głos”. Ta opinia i konsultacja z mamą sprawiły że zapisała się na zajęcia wokalne i od tego wszystko się zaczęło. Zdobyła wiele nagród na przeglądach muzycznych ale prawdziwy rozgłos przyniósł jej udział w pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids, w którym odniosła zwycięstwo. Pierwsze single, koncerty i niezwykła popularność – ponad 40 milionów wyświetleń jej teledysków w serwisie YouTube, ponad 600 tysięcy obserwujących na Instagramie i pierwszy kontrakt reklamowy. To wszystko musi robić wrażenie, zwłaszcza że ma dopiero 14 lat.

 

Jeżeli jakiś krajowy artysta ma zrobić prawdziwą karierę międzynarodową, to Roksana zrobiła ku niej już pierwszy krok, zwyciężając konkurs Eurovision Junior 2018.

 

Obecnie zakończyła pracę nad debiutanckim albumem, który promuje utwór „Lay low” – efekt współpracy z australijskim producentem muzycznym Stevem Manovskim,. Premiera krążka odbyła się 7 czerwca.

W maju Roksana Węgiel zajęła 2 miejsce, tuż po nowym utworze „Męskiego Grania”, w rankingu najbardziej popularnych polskich produkcji muzycznych na YouTubie.

 


 

CZADOMAN (godz. 19:00)

Paweł Dudek to wokalista z wieloletnim doświadczeniem. Rockman który doszedł do wniosku, że w polskiej muzyce dance jest za mało … czadu !!! Poczuł w sobie moc aby to zmienić i tak stał się muzycznym superbohaterem, o jakże wymownym pseudonimie: Czadoman. Od 2013 roku, konsekwentnie przeprowadza rewolucję w polskiej muzyce tanecznej, będąc współtwórcą jej ponownego powrotu na szczyt. Każdy jego singiel staje się przebojem, a na swoje koncerty przyciąga tłumy osób, spragnionych dobrej zabawy.

 

Na tomaszowską scenę wkroczy zapewne tanecznym krokiem, wyuczonym w trakcie ostatniej edycji programu „Dancing with the stars”, a będąc już na niej sprawi, że nie tylko „ruda” będzie tańczyć jak szalona

 


 

SYLWIA GRZESZCZAK (20:30)

 

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity.

W wieku 5 lat zadebiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”, wykonując utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. W jej przypadku tytuł programu sprawdził się dosłownie, ponieważ w 2009 roku po raz pierwszy wzięła udział w Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, chwilę wcześniej wydając debiutancką płytę pt.”Ona i on”.

 

W jej przypadku, najlepiej przemówią liczby:

 

4 studyjne albumy

14 wielkich radiowych przebojów

ponad 500 000 000 odsłon teledysków na YT

setki koncertów na całym świecie

od ponad 10 lat na scenie

 

a to wszystko „Tamta dziewczyna”, tzn. ta, wyjątkowa dziewczyna: Sylwia Grzeszczak.

 


 

PIOTR CUGOWSKI (godz. 22:00)

 

Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. Mimo że jest kojarzony z nieco cięższym brzmieniem to jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach sprawiły, iż jest wokalistą bardzo ceniony również poza nurtem rockowym, co zaowocowało udziałem w wielu tematycznych projektach muzycznych oraz współpracą z legendami światowej muzyki, m.in.: Jonem Lordem z zespołu Deep Purple czy kanadyjskim wokalistą Garou.

 

 

Na scenie od 2001 roku, w którym to wraz z bratem Wojtkiem, założył zespół Bracia, który z sukcesami funkcjonował do początku 2019 roku. 18 lat czyli sceniczna pełnoletność, zbiegła się z decyzją która dojrzewała w nich od pewnego czasu czyli czasowym zawieszeniem działalności zespołu na rzecz swoich solowych projektów. Na dzień przed 40tymi urodzinami Piotra, ukaże się jego debiutancki album, który przedpremierowo usłyszeć będzie można podczas koncertu artysty w Tomaszowie Mazowieckim. Pierwszy singiel „Kto nie kochał” szturmem zdobył pierwsze miejsca radiowych list przebojów, przez co płyta stałą się jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Artysta nie odcina się jednak od swojej wcześniejszej twórczości, więc usłyszymy również największe przeboje zespołu Bracia.

 

 

Podczas koncertów będziemy mogli skorzystać ze strefy gastronomicznej oraz wesołego miasteczka, a imprezę zakończy efektowny pokaz sztucznych ogni.


 

ZOBACZ POZOSTAŁE DNI FESTIWALU „A MOŻE BYŚMY TAK … DO TOMASZOWA”


Reklama

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa