Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Skansen z nowoczesnym biurem

Skansen z nowoczesnym biurem
19 października
20:24 2016

W miniony wtorek tj. 18 października ostatecznie sfinalizowany został projekt Miejskiego Centrum Kultury wyposażenia Skansenu Rzeki Pilicy w nowoczesne biuro. Tego dnia znana firma MB – Solution z Krakowa przywiozła i zamontowała w naszej placówce dwa, połączone szerszą ścianą, nowoczesne kontenery biurowe. Poprawią one zarówno warunki pracy jak i komfort petentów, którzy w tym budynku będą załatwiać sprawy służbowe. A spraw tych jest niemało, zważywszy na fakt, że tylko w tym roku odwiedziło nasz Skansen już prawie 35 000 gości!

akapit-2

Zanim jednak doszło do posadowienia „biurowców” przez kilka miesięcy trwały odpowiednie przygotowania terenu. Najpierw przy udziale firmy „Usługi Dźwigowe Franciszek Żyłka” zostały przeniesione w inne (niezbyt odległe) miejsce dwa budynki stojące na terenie przyszłej inwestycji. Zabytkowy budynek starej wartowni ze Spały stanął obok carskiej toalety, natomiast kontener gospodarczy znalazł się na zapleczu obiektu.

akapit-3

Następnie wysiłkiem pracowników Skansenu dokonano rekultywacji terenu i przeprowadzono liczne prace związanych z przygotowaniem go do następnych profesjonalnych działań. Wylaniem żelbetowych słupów stanowiących podpory kontenerów zajęła się znana tomaszowska firma EZBUD, która wspomniane prace, dzięki życzliwości Prezesa Zenona Łaskiego, wykonała całkowicie bezpłatnie. Następnym etapem prac było wykonanie podłączeń wodno – kanalizacyjnych. Dzięki uprzejmości Pani Prezes tomaszowskiego Zakładu  Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej – Marii Chilińskiej, wszystkie te prace zostały wykonane nie tylko gratisowo, ale co najważniejsze z ogromnym profesjonalizmem.

p1210793

Należy podkreślić fakt,  że jeden z kontenerów ufundowała Ceramika Paradyż, która już od wielu lat wspiera naszą placówkę i jest Oficjalnym Sponsorem Skansenu Rzeki Pilicy (filii MCK) w Tomaszowie Maz.

skansen2

 


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu