Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Świąteczne atrakcje w Tomaszowie Mazowieckim

16 grudnia
07:01 2015

W sobotę 12 grudnia rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy na pl. Kościuszki, który będzie trwał codziennie od 12:00 do 18:00, aż do Wigilii. W centrum miasta stanęła również choinka i podświetlany renifer z saniami św. Mikołaja. To jednak nie koniec świątecznych atrakcji w Tomaszowie Mazowieckim.

19 grudnia 2015 r. o godz. 19.00 w kościele pw. NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego 13/19 odbędzie się koncert „Gwiazdo świeć, kolędo leć”, który jest muzyczną wędrówką po najpiękniejszych polskich kolędach i pastorałkach w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk i Zbigniewa Wodeckiego oraz akompaniamencie i aranżacji muzycznej Włodzimierza Korcza.

wodecki-bonczyk-koledny-tomaszow
Będzie również gratka dla fanów sportów zimowych. W dniach 28-30 grudnia odbędą się bowiem na torze łyżwiarskim Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim.

mistrzostwa polski w lyzwiarstwie
Natomiast w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia przywitamy na placu Kościuszki, na imprezie miejskiej Nowy, 2016 Rok.

 

nowy-rok-tomaszow
Ponadto już 1 stycznia Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Starosta Powiatu zapraszają na godzinę 18.00 do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Gastronomik) na Koncert Noworoczny – Świat Operetki i Szlagiery Dawnych Lat. (Wejściówki do odbioru w OK. „TKACZ”, DOK, Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia UM (ul. Mościckiego 3), Wydziale Kultury, Promocji i Turystyki UM (Pl. Kościuszki 18) oraz w Wydziale Kultury i Promocji Powiatu (ul. Św. Antoniego 41)

koncert-noworoczny-tomaszow

W piątek 18 grudnia w godzinach 15.30- 18.30 na dziedzińcu „emdeku” przy ulicy Mościckiego 3 odbędzie się kiermasz świąteczno – noworoczny organizowany od czterech lat przez Młodzieżowy Dom Kultury. W trakcie kiermaszu będą odbywały się koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu wychowanków pracowni muzycznej, chór z SP nr 12 oraz występy maluchów z Akademii Małolata. W układach tanecznych zaprezentują się podopieczni Kajetana Luterackiego oraz grupa Salsa. Ponadto będzie można samodzielnie wykonać, a także zakupić oryginalne i niepowtarzalne ozdoby świąteczne, wykonywane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowe z ulic Farbiarskiej i Polnej.


 

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu