Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Święto 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z folkową nutą

Święto 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z folkową nutą
25 czerwca
16:41 2019

W ostatni weekend czerwca 2019 roku odbędzie się coroczny festiwal „A może byśmy tak do… Tomaszowa”. Nowością tegorocznej edycji będzie podział na bloki tematyczne, a nie tak jak dotychczas, na poszczególne dni.

Festiwal „A może byśmy tak do… Tomaszowa” odbędzie się w dwóch lokalizacjach – na placu Tadeusza Kościuszki oraz tomaszowskich Błoniach. W ramach tegorocznej edycji przygotowano trzy bloki tematyczne – „Święto 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z folkową nutą”, „Rodzinna Niedziela” i „Muzyczne kontrasty”. – Program został sformatowany w taki sposób, by każdy tomaszowianin znalazł coś dla siebie, a przy okazji przyciągnął fanów dobrej muzyki również z innych miast – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. – Festiwal „A może byśmy tak do… Tomaszowa” ma bogatą historię, ale też jest to projekt, który nie trzyma się sztywno jednej formuły. Zmienia się miasto, zmienia się również z każdym rokiem oblicze Festiwalu. Jaki on będzie w tym roku? Na pewno różnorodny, łączący tradycyjne i sprawdzone już elementy programu z nowymi pomysłami, dzięki którym ma szansę wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie – podkreśla.

 

PIĄTEK 28 CZERWCA

 

Święto 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z folkową nutą

Zaczniemy w piątek 28 czerwca, na placu Tadeusza Kościuszki. Tradycyjnie Festiwal rozpocznie się lokalnym akcentem – koncertem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego „Symfonia Juventus”.

 

„Folkową nutę” zaprezentuje, nasz tegoroczny reprezentant na konkursie Eurowizji, muzyczny debiut roku 2018 (Fryderyk w tej kategorii): zespół Tulia czyli cztery niesamowicie utalentowane dziewczyny ze Szczecina, które znalazły pomysł na siebie i konsekwentnie go realizują, stając się w ciągu roku, jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w kraju. Nie był to pomysł przypadkowy, gdyż każda z nich od najmłodszych lat była związana z zespołem pieśni i tańca „Szczecinianie”, przez co są autentyczne w tym co robią. Ich muzyka to połączenie klasycznych białych i jakże hipnotycznych głosów, charakterystycznych dla polskiej muzyki ludowej, wspomaganej najnowocześniejszą produkcją muzyczną, uzupełnioną o tradycyjne instrumenty. To wszystko tworzy klimat niepowtarzalnego, natychmiast rozpoznawalnego, charakterystycznego brzmienia. Brzmienia które nie tylko pozwoliło odnieść sukces komercyjny ale ma też duże znaczenie promocyjne dla rodzimego folkloru, który mimo swego bogactwa nie był do tej pory tak efektywnie wykorzystany.

Występ rozpocznie się o godzinie 19:30 na placu Kościuszki

 

 

Następnie, podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się Capstrzyk Kawaleryjski.

 

 

SOBOTA 29 CZERWCA

 

W sobotę na płycie placu Tadeusza Kościuszki odbędzie się jeszcze koncert Orkiestry Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tego dnia na terenie kompleksu wojskowego w Nowym Glinniku (rejon lotniska) zaplanowano również Piknik Militarny.

Święto 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z folkową nutą – dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

 


ZOBACZ POZOSTAŁE DNI FESTIWALU „A MOŻE BYŚMY TAK … DO TOMASZOWA”


Reklama

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa