Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

„Tajniki archiwów rodzinnych”

„Tajniki archiwów rodzinnych”
Kwiecień 21
16:40 2017

Czym są archiwa rodzinne i co je stanowi?, dlaczego warto je tworzyć, gromadzić zdjęcia, dokumenty przodków, by w przyszłości przekazać przyszłym pokoleniom? Na te pytania uzyskali odpowiedź uczestnicy spotkania, które obyło się w cyklu “Historie dalekie i bliskie” w Miejskim Centrum Kultury, filii DOK.

19 kwietnia, prezentację zatytułowaną “Tajniki archiwów rodzinnych”, przedstawił Maciej Hubka, pracownik Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. Pan Maciej w tymże archiwum pełni między innymi rolę konsultanta, u którego można uzyskać porady dotyczące prowadzenia rodzinnych zbiorów a także informacje w jaki sposób zabezpieczać archiwalne dokumenty w warunkach domowych.

Jeden z uczestników spotkania, Zygmunt Dziedziński, zaprezentował publiczności część swoich rodzinnych archiwaliów.

Prezentowany temat był wstępem do kolejnego spotkania planowanego wkrótce wspólnie z tomaszowskim oddziałem Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, które poświęcone będzie dociekaniom genealogicznym i tworzeniu rodzinnych archiwów.

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa