Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Takiej energii potrzebuje Tomaszów! CLOCK MACHINE wystąpił w Tkaczu (wideo)

26 maja
20:36 2014

Jeżeli myślicie, że w piątkowe popołudnie było gorąco to z pewnością macie rację, ale tak naprawdę najgorętszym miejscem w Tomaszowie 23 maja 2014 roku była sala widowiskowa Ośrodka Kultury Tkacz gdzie wystąpił zespół Clock Machine!

Zdaniem wielu był to najlepszy rockowy koncert w Tomaszowie od lat. Kto był ten pewnie potwierdzi, kogo nie było, niech żałuje, bo to była prawdziwa muzyczna uczta.

Igor Walaszek– wokal, Michał Koncewicz– gitara, Kuba Tracz– bas, Piotr Wykurz– perkusja, to czwórka chłopaków z Krakowa pozbawionych manier gwiazdorskich, która dała z siebie 100 % energii, nie odpuszczając nawet na chwilę. Mimo, że przyzwyczajeni są do gry na nieco większych scenach, zaangażowani byli w „Tkaczu” równie mocno jak podczas występu na dużej scenie Przystanku Woodstock.

Przekrojowa publiczność powoli wchodziła w muzyczny trans podczas pierwszych, nieco spokojniejszych utworów, ale już podczas kolejnych dała się całkowicie porwać energii płynącej ze sceny, będąc w pełnej interakcji z zespołem. Zarówno w przerwach między utworami jak i w ich trakcie publika brała aktywny udział chociażby w utworze „More” czy „Mefedron”.

Warto podkreślić że zespół grał tylko swoje utwory, nie podpierając się coverami, a ich singiel „Bije dzwon” to naprawdę prawdziwa perełka, znacznie atrakcyjniejsza od mainstreamowych utworów.

Kunszt techniczny, feeling, swoboda sceniczna oraz to że są zespołem nie tylko z nazwy, wróży im naprawdę ciekawą przyszłość. Mimo obranej przez siebie mniej komercyjnej drogi i nie pchania się do programów typu talent-show, skupiając się na samym graniu, dalszym rozwoju muzycznym i tworzeniu własnego, niepowtarzalnego brzmienia.

Ponad 90 minutowy koncert zakończony, drugim spontanicznym i naprawdę nie planowanym bisem, nie był końcem spotkania z zespołem.

Przez ponad godzinę chłopcy byli dostępni dla swoich fanów, już bez barierek oddzielających ich od publiczności podczas koncertu. Zdjęcia, autografy i rozmowy na właściwie każdy temat były idealnym uzupełnieniem i dopełnieniem tego wieczoru.

Post użytkownika tvtomaszow.pl.

Słowa uznania dla zespołu, po którym było widać radość z samego grania i bycia na scenie, jak również dla organizatorów za tzw. „strzał w 10” jakim niewątpliwie był wybór zespołu Clock Machine, który na długo pozostanie w pamięci uczestników koncertu.

Impreza była też dowodem na to, że mimo narzekań na brak atrakcji w Tomaszowie, to nawet jeśli takowe się pojawią to i tak zdecydowana większość tych narzekających na nie, nie przychodzi.

 

Ciekawe więc czy głośny lament nad pewnym już brakiem tegorocznej edycji Dni Tomaszowa, jest uzasadniony?

Organizatorem koncertu był Ośrodek Kultury „Tkacz” oraz tomaszowska Agencja BRANDmedia.

Partnerami: Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Trzcina” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Patroni medialni: Dziennik Łódzki, naszemiasto.pl, tygodnik 7 Dni, portal nasztomaszow.pl oraz Telewizja Tomaszowska tvtomaszow.pl.

PP

 Galeria

Foto: Dariusz Kwapisiewicz / Brandmedia

« z 2 »

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu