Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

TOMASZÓW zakwitnie po raz kolejny. Zbliża się „Tomaszowska Wiosna”

TOMASZÓW zakwitnie po raz kolejny. Zbliża się „Tomaszowska Wiosna”
14 maja
19:04 2015

Młodzieżowy Dom Kultury w Tomaszowie Mazowieckim jest organizatorem cieszącego się duża popularnością i bogatą tradycją Ogólnopolskiego Integracyjnego Konkursu Piosenki „Tomaszowska Wiosna”, którego 49 edycja odbędzie się w dniach 22- 23 maja.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Starosta Powiatu Tomaszowskiego oraz Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Przesłuchania konkursowe zaplanowano na piątek 22 maja w godzinach 09.00.- 18.00 w sali kina „Włókniarz”.

Z kolei koncert laureatów odbędzie się w sobotę 23 maja o godzinie 18.00. na specjalnie przygotowanej scenie na Placu Kościuszki. W kwietniu przeprowadzono eliminacje powiatowe pod nazwą „Tomaszowskie Przedwiośnie”. Jury zakwalifikowało do konkursu głównego 43 wokalistów z powiatu tomaszowskiego oraz przyjęło zgłoszenia od 64 z całej Polski. Zarówno są to osoby występujące indywidualnie, jak i w zespołach.

W tym roku po raz pierwszy wręczenie nagród laureatom, jak i ich koncert zostanie przeprowadzony w centrum naszego miasta na Placu Kościuszki. Dodatkową atrakcją będzie występ bytomskiego zespołu RedCute, grającego łagodną muzykę rockową, który został zaproszony na życzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców miasta i powiatu w sobotę 23 maja na godzinę 18.00. na koncert laureatów, a także na piątkowe przesłuchania do „Włókniarza”. Z doświadczeń wiemy, że wielu laureatów „Tomaszowskiej Wiosny” w przyszłości doskonale sobie radzi na polskiej scenie muzycznej, a nasz konkurs jest możliwością zaprezentowania utalentowanej młodzieży, a także wizytówką Tomaszowa Mazowieckiego w całym kraju – mówi dyrektor „emdeku” Tomasz Zdonek.

tomaszowskawiosna2015

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu