Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Tomaszowianie włączyli się w pomoc dla Wojtusia Zarzyckiego (foto)

Tomaszowianie włączyli się w pomoc dla Wojtusia Zarzyckiego (foto)
07 kwietnia
17:49 2014

5 kwietnia w Tomaszowie odbył się koncert charytatywny dla chorego na nowotwór, 4 – letniego Wojtusia Zarzyckiego z Niewiadowa.

Koncert rozpoczął się o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 – „Mechanik”

Organizatorzy na ten dzień przygotowali moc atrakcji. Dzieci i młodzież z tomaszowskich szkół i ośrodków kultury prezentowała się w swoich programach artystycznych, były pokazy taneczne, występy wokalne, pokaz mody i zabawy z Zumbą. Wystąpił również iluzjonista Łukasz Ogonowski.

Nie zabrakło kiermaszu wielkanocnego, malowania twarzy, warsztatów tanecznych i plastycznych oraz wielu innych atrakcji z których każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Od godziny 14:00 na ul. PCK, Automobilklub Tomaszowski, Grupa Manewrowa Szamana i Kliw, orazTomaszowska Grupa Off-Road,zorganizowałyJazdę dla Wojtusia”.

Można było wykupując cegiełkę przejechać się samochodami sportowymi, motocyklami, lub poczuć adrenalinę podczas jazdy po bezdrożach.

 Nieco później bo od godziny 17:30 w hali ZSP nr 1 mogliśmy posłuchać zespołów AFERA, FEEKCJA, TrzeciRastaMalaysia, K.O.K.E. i SKÓRA z BYKA.

 Natomiast o godzinie 18:00 na deskach „Włókniarza” wystąpili ze swoim recitalem Romuald Spychalskii Anna Jurczyńska.

Po nim w ponad godzinnym koncercie usłyszeliśmy Iwonę Kmiecik z gościnnym udziałem Mateusza Włodarczykai Kai Zdonek.

„Sobotni koncert okazał się sukcesem, był wspaniały, występy cudowne, piękne ozdoby wielkanocne … profesjonalne pokazy .. każdy znalazł coś dla siebie.. Wojtuś nie mógł być ale jego siostra ze szczegółami opowiadała co widziała (czary mary pana z magicznymi parasolkami :))), co zjadła (pyszne ciasteczka….) występy dzieci na scenie (ja też tak chcę !) :))) a najbardziej podobał się Wojtkowi tygrysek z różowym nosem dla którego już wymyśla imiona …i milusia podusia z dedykacją, która na pewno będzie jeździła z nim do szapita (już mi kazał zapakować…). Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania organizatorom za profesjonalne przygotowanie koncertu , wszystkim osobom zaangażowanym którzy pracowali wiele dni bezinteresownie z potrzeby serca. Wielkie ukłony w Waszą stronę. Ogromnie dziękuję wszystkim darczyńcom za wielkie serce i dobrą wolę, udało się zebrać ponad 25 tyś które przybliżyło nas do tej ogromnej kwoty którą musimy uzbierać . Dziękuje że przyszliście że byliście z nami za życzliwość i zrozumienie, wiele słów wsparcia dzięki którym w chwilach zwątpienia podnoszę się i walczę dalej bo, że ta walka będzie wygrana to jestem pewna. Dzięki Wam na pewno będzie. Dziękuje Wam za ratowanie życia Wojtusia mojego małego dzielnego bohatera.” – pisze mama Wojtusia.

Oczywiście to nie koniec. Terapia Wojtusia Zarzyckiego jest kosztowna a Narodowy Fundusz Zdrowia jej nie refunduje. Jej koszt szacowany jest na 40 do 160 tysięcy EURO.

Więcej o Wojtusiu na naszym portalu: https://tvtomaszow.pl/tag/wojtus-zarzycki/

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu