Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Tomaszowscy gimnazjaliści na Paradzie Schumana

Tomaszowscy gimnazjaliści na Paradzie Schumana
Maj 12
08:35 2015

Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Europejskiego „Eurotom” z Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim 9 maja pojechali do Warszawy, aby wziąć udział w Paradzie Schumana, która została zorganizowana po raz szesnasty.

Celem Parady jest upamiętnienie Dnia Europy, obchodzonego 9 maja (tego dnia w 1950 roku francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman przedstawił plan zakładający współpracę między państwami europejskimi, co dało początek integracji).
„Eurotom” nieprzerwanie od 2003 roku uczestniczy w proeuropejskiej Paradzie, która jest doskonałym momentem do zintegrowania się z młodzieżą z różnych stron Polski i Europy. W tym roku tematem przewodnim obchodów jest solidarność Europy z innymi regionami na świecie, co nawiązuje do ogłoszonego przez Komisję Europejską Europejskiego Roku Na Rzecz Rozwoju. Hasło roku brzmi: “Nasz świat, nasza godność, nasza przyszłość”.

– W Pardzie Schumana uczestniczę już po raz trzeci. Co roku jest kolorowo, radośnie i ciekawie. Bierzemy udział w licznych kwizach, grach i wygrywamy fajne nagrody. W ten sposób również pokazujemy, że jesteśmy aktywnymi obywatelami Polski i Unii Europejskiej– mówi Michał Niewiadomski, uczeń Gimnazjum nr 7.

Prezentujemy filmik z wyjazdu uczniów Gimnazjum nr 7 na Paradę Schumana do warszawy, którego autorem jest Borys Bernacki.

 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa