Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Tomaszowska Wiosna zawitała po raz 48

Tomaszowska Wiosna zawitała po raz 48
24 maja
20:27 2014

W dniach 22- 23 maja Młodzieżowy Dom Kultury już po raz 48 zorganizował Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki „Tomaszowska Wiosna”, który zgromadził 110 wykonawców z różnych części Polski.

– „Tomaszowska Wiosna” ma swoją długoletnią tradycję, a co za tym idzie renomą, przekładającą się na zainteresowanie wielu młodych, niezwykle utalentowanych wokalistów. Komisja Konkursowa nie miała łatwego zadania. Nagrody przyznano 51 wykonawcom w 4 kategoriach wiekowych. Najcenniejsze z nich to Grand Prix, które często otwiera drogę do wokalnej kariery– mówi dyrektor MDK Tomasz Zdonek.

Komisja Konkursowa pracowała w następującym składzie:
Katarzyna Panicz jako przewodnicząca oraz Anna Zdonek i Kuba Kącki.
Z kolei Młodzieżowe Jury tworzyli: Ada Karwas, Magda Łobodecka oraz Janek Krawczyk.

Grand Prix otrzymali: Maksymilian Zdybicki z Kanadyjskiego Liceum w Warszawie, Grand Prix Młodzieżowe Kinga Łapot z Domu Kultury w Małogoszczy.

Grand Prix ufundowane przez Posła na Sejm RP Marcina Witko otrzymała Wiktoria Smuga z Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach

Z kolei pierwszymi miejscami w poszczególnych kategoriach wiekowych pochwalić się mogą: Filip Gotycki ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Maz., Ula Zubek z Warszawy, Martyna Zygadło z Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie, Patrycja Adamska z Klubu Jednostki Wojskowej nr 4389 w Tomaszowie Maz. Sylwester Ksyt ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Tomaszowie Maz. oraz Trio „Akacja” z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

W trakcie koncertu laureatów, prowadzonego przez przewodniczącą Jury Katarzyną Panicz oraz dyrektora MDK Tomasza Zdonka, w szczelnie wypełnionej sali kina „Włókniarz” zaprezentował się również niezwykle popularny i lubiany zespół z Elbląga „Szalone”, który jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali.

Nagrody tegorocznym laureatom wręczali: Poseł na Sejm RP Marcin Witko, członek Zarządu Powiatu Leon Karwat, Naczelniczka Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Katarzyna Banaszczak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Wilk, Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Leszek Dąbrowski, ksiądz prałat Edward Wieczorek- proboszcz parafii Św. Antoniego oraz przyjaciele „emdeku” Kasia Rychlik i Iwona Kmiecik, która już 6 czerwca zaprezentuje się podczas koncertu Debiuty na festiwalu w Opolu.

Miłym zakończeniem koncertu laureatów było wspólne odśpiewanie finałowej piosenki na temat „Tomaszowskiej Wiosny”, napisanej i skomponowanej przez tomaszowianki Iwonę Kmiecik i Kasię Łaską.

– Organizacja „Tomaszowskiej Wiosny” wymaga dużej pracy, ale jest to praca bardzo inspirująca i przyjemna. W czasie tych majowych dni nasze miasto odwiedza wielu zdolnych, młodych ludzi, którzy zawsze pochlebnie się wypowiadają o festiwalu i mieście i często corocznie tutaj wracają. Dlatego już dziś serdecznie zapraszam na 49 edycję „Tomaszowskiej Wiosny”– podsumowuje Tomasz Zdonek.

Młodzieżowy Dom Kultury serdecznie dziękuje: Panu Posłowi Marcinowi Witko, Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta, Ceramice Paradyż za ufundowanie okolicznościowych płytek dla laureatów, Studiu Reklamy KumArt.

Foto: MDK Tomaszów Mazowiecki

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu