Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Tomaszowski Teatr „TRZCINA” w Turcji

Tomaszowski Teatr „TRZCINA” w Turcji
29 grudnia
12:29 2014

W dniach 13.12-20.12 br. Teatr „TRZCINA” działający przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Kulturalnych „TRZCINA” przebywał w Alanyi w Turcji. Grupę zaprosił Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Kultury i Przyjaźni w Alanyi oraz Ambasada RP w Ankarze, aby wystawiła sztukę „Poza czasem” autorstwa i w reżyserii Kariny Góry.

teatr_trzcina_turcja

„Jesteśmy przekonani, że udział Teatru „TRZCINA” dodatkowo doskonale wpisze się w świętowane w tym roku obchody 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Turcją” – pisała Bogusława Michałowska, prezeska PSKiPwA w zaproszeniu i tak też się stało. Młodzież z Tomaszowa Maz. nie tylko wystawiła sztukę, ale dała również popis umiejętności wokalnych i tanecznych. Ich występ przyjechało obejrzeć wielu gości, m.in. Stanisław Kargul, Konsul Ambasady RP w Ankarze.

teatr_trzcina_turcja5

„Pobyt obfitował w wiele akcentów edukacyjnych i kulturalnych, ponieważ mogliśmy uczestniczyć w międzynarodowych warsztatach teatralnych, konwersować w języku angielskim ze studentami na uniwersytecie czy wymieniać się doświadczeniami teatralnymi podczas pobytu w prywatnej szkole „Doga”. Może trudno w to uwierzyć, ale czas mieliśmy tak wypełniony różnymi działaniami, że na zwiedzanie nie pozostawało go już zbyt wiele.” – wspominają Trzciniaki.

teatr_trzcina_turcja4

 

Więcej o Teatrze „Trzcina” przeczytacie tutaj:https://tvtomaszow.pl/2014/12/tomaszowski-teatr-trzcina-wystapi-turcji/

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu