Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Tomaszowski Teatr „Trzcina” wystąpi w Turcji! (WIDEO)

09 grudnia
18:52 2014

4 grudnia o godz. 18.00, w sali widowiskowej O.K. „TKACZ odbył się spektakl pt.: „Poza czasem” w wykonaniu Teatru „Trzcina” oraz monodram „Wielki piątek – czyli kobieta demon” według tekstu Andrzeja Lenartowskiego, w wykonaniu Klaudii Kościstej i reżyserii Kariny Góry. Spektakl był niejako próbą generalną przed wyjazdem „Trzciny” 13 grudnia na występy do Turcji.

 

Młodzi, zdolni aktorzy zostali zaproszeni przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Kultury i Przyjaźni w Alanyi, aby zaprezentować swoją twórczość na festiwalu organizowanym przez Radę Obcokrajowców w Turcji.

Trzcina_Tkacz_04_12_2014_0015w

Klaudia Koścista w monodramie „Wielki piątek – czyli kobieta demon”

Myślę, że występ „Trzciny” ze spektaklem „Poza czasem” w Turcji świetnie wpisze się w obchody 600-lecia stosunków dyplomatycznych między Polską a Turcją, a dla aktorów będzie nagrodą za ponad dwa lata pracy – mówi Barbara Przybysz menadżer teatru.

7 dniowy pobyt i występy teatru w Turcji, jest możliwy dzięki pomocy Konsula i Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Ankarze, która finansuje przelot grupy. Wsparcia udzieliło również starostwo powiatowe w Tomaszowie Maz., oraz Urząd Miasta w Alanyi, który sfinansował noclegi. Niestety pozostałe koszty w tym ubezpieczenie i wizy muszą pokryć z własnych środków aktorzy.

Zwracam się do firm i ludzi dobrej woli o wsparcie teatru. Naprawdę w tych młodych ludzi warto inwestować i zamierzam „stanąć na głowie”, żeby znaleźć brakujące pieniądze na ten wyjazd i dalszy rozwój teatru. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wesprzeć rozwijających się tomaszowskich aktorów zapraszam do siedziby stowarzyszenia ul. Niebrowska 50 (budynek O.K „Tkacz”) lub do wpłat darowizny na konto:

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Trzcina”, ul. Niebrowska 50, nr konta: 83124031451111001037028092, z dopiskiem: darowizna na wyjazd młodzieży z Teatru Trzcina na festiwal w Turcji. – dodaje Barbara Przybysz.

.trzcina3

Historia działalności

Teatru „Trzcina”

Teatr „TRZCINA” istnieje od 2007 r. i prowadzą je dwie tomaszowianki: Karina Góra- autorka i reżyserka spektakli oraz Barbara Przybysz- menedżer.

Spektakle Teatru „TRZCINA” można oglądać na stronie: www.powiat-tomaszowski.pl, w zakładce: Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „TRZCINA”

Spektakle:

Opowieść o miłości dwóch żywiołów”, II Nagroda w Ogólnopolskich XXVI Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych CENTRUM 2008; 3 indywidualne wyróżnienia aktorskie

Uczucia w pięciu odsłonach” – grupa reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Szkolnych w San Remo we Włoszech, gdzie zdobyli I miejsce, z tą samą sztuką wywalczyli I miejsce na III Wojewódzkim Festiwalu Chrześcijańskich Form Teatralnych w Łodzi. (maj 2009 r.)

Ballada o chorym Księżycu”- III miejsce na IV Wojewódzkim Festiwalu Chrześcijańskich Form Teatralnych w Łodzi (maj 2010 r.)

Sen lalkarza” – wyróżnienie w IV Będzińskich Spotkaniach Teatralnych BEST 2011, I miejsce na V Wojewódzkim Festiwalu Chrześcijańskich Form Teatralnych w Łodzi (czerwiec 2011); reprezentacja Polski i zdobycie Grand Prix na X Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Artystycznej „Magia Italiana” – X Festival Internazionale Delle Arti „Magia Italiana 2011. Opiekunki Karina Góra i Barbara Przybysz zdobyły indywidualne tytuły „Grande Maestro”; jesienią 2011 r. „Trzcina” została zaproszona do Warszawy, żeby wystąpić w Teatrze „Kamienica” jako suport przed monodramem Justyny Sieńczyłło „Mój dzikus”. W dniach 4-9 stycznia 2012 r. TRZCINA reprezentowała Polskę na międzynarodowym przeglądzie „INTERSHOW 2012”, gdzie zdobyli I Nagrodę.

W dłoni Przeznaczenia?”. W lipcu 2012 r. Teatr TRZCINA reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Talentów „LE STRADE DELLA MUSICA” w Rzymie, gdzie zdobył I Nagrodę.

Bajka o Miłości i Szaleństwie” – Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych w Łodzi – II Nagroda. W nagrodę młodzież wystąpiła na profesjonalnych deskach Teatru Studyjnego przy PWSTFiTV w Łodzi; Ogólnopolski Przegląd Teatralnym MOST w Gdańsku – Nagroda Fotoreporterów.

Marlena Burian z Teatru TRZCINA zebrała nagrody za monodram „Wyznanie”:Nagrodę aktorską w VI Przeglądzie Teatrów Amatorskich SPOT w Warszawie; wyróżnienie aktorskie w VI Będzińskich Spotkaniach Aktorskich BEST 2013; Nagrodę aktorskąw 14. Ogólnopolskim Festiwalu ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA 2013; I Nagrodę w V Ogólnopolskich Spotkaniach Jednego Aktora „Monodram 2013”.

Poza czasem” – I Nagroda w XXXII Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych (kwiecień 2014); wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym w SCENIE „i” (październik 2014)

Monodram (w wykonaniu Klaudii Kościstej) „Wielki piątek- czyli kobieta demon” wg tekstu Andrzeja Lenartowskiego – Złota Maska na Tomaszowskich Teatraliach 2014; nominacja do XI Ogólnopolskiego Spotkania z Monodramem „O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA” – Suwałki 2014 (grudzień 2014).

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu