Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Trwają zapisy na warsztaty teatralne w ramach projektu „Nie/Pamięć. Teatr w Tomaszowie Mazowieckim.”

Trwają zapisy na warsztaty teatralne w ramach projektu „Nie/Pamięć. Teatr w Tomaszowie Mazowieckim.”
27 kwietnia
10:31 2015

Trwają zapisy na warsztaty teatralne w ramach projektu „Nie/Pamięć. Teatr w Tomaszowie Mazowieckim.”

Dla wszystkich chętnych do dyspozycji są dwie grupy.
Grupa Aktorska, którą poprowadzi Karina Góra, współzałożycielka Teatru Trzcina, absolwentka wrocławskiej PWST, reżyserii teatru dzieci i młodzieży.
Grupę Scenograficzno-Kostiumograficzną poprowadzi Małgorzata Jochan, absolwentka krakowskiej ASP na wydziale scenografii. Współpracowała jako kostiumograf przy filmie Łukasza Barczyka „Hiszpanka”

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1229382

Szczegółowe informacje, znajdziecie Państwo na stronie www.ok-tkacz.pl w zakładce PROJEKTY I AKCJE SPOŁECZNE – Nie/Pamięć. Teatr w Tomaszowie Mazowieckim, oraz na stronie www.pasazepamieci.pl


 

 

Projekt „Nie/Pamięć. Teatr w Tomaszowie Mazowieckim” to proces przywracania pamięci o wielokulturowej tradycji miasta za sprawą działań teatralnych. Wspólnie przygotowywany spektakl stanie się formą odkrywania dawnych, marginalizowanych historii oraz nadawania im nowych jakości artystycznych. Impulsem do powstania przedstawienia będą listy Izraela Aljuche Orenbacha. Lutek był zasymilowanym Żydem tomaszowskim, który w okresie hitlerowskiej okupacji przebywał w tomaszowskim getcie, tam działał plastycznie i teatralnie. Swoje listy adresował do ukochanej dziewczyny, nadając im charakter intymnej opowieści o znaczących dla niego wydarzeniach z życia żydowskiej społeczności.

Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne, na które składają się trzy osobne bloki: dramaturgiczny, aktorski, scenograficzno-kostiumograficzny pozwolą uczestnikom nie tylko poznać historię i tradycję tomaszowskich Żydów, ale także staną się samodzielną, autorską pracą twórczą. Finalny spektakl będzie prezentowany zarówno tomaszowskiej, jak i ogólnopolskiej publiczności. Pragniemy, aby stanowił on ważny głos na polu działań reinterpretujących lokalną historię oraz został pokazany widowni międzynarodowej.

Zgłoszenia

Warsztaty skierowane są przede wszystkim do młodzieży, aczkolwiek zachęcamy do współpracy również osoby dorosłe i seniorów. Będziemy pracować w trzech równoległych grupach. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym: projekt@pasazepamieci.pl do dnia 15 czerwca 2015 roku. Ilość miejsc w grupach warsztatowych jest ograniczona, aby zapewnić uczestnikom należyte materiały oraz właściwy komfort pracy. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem działań oraz zaproszeniami Prowadzących, które ułatwią wybór odpowiedniego zespołu. Godzina i miejsce spektaklu zostaną podane w lipcu, ponieważ są uzależnione od koncepcji artystycznej grup. Zapraszamy!

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu