Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Turniej Tańca w Ujeździe za nami

Turniej Tańca w Ujeździe za nami
22 listopada
09:25 2016

W sobotę 19 listopada w Gminnej Hali Sportowej w Ujeździe został rozegrany IV Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej Ujazd 2016 pod patronatem Starosty Tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego i Wójta Gminy Ujazd Artura Pawlaka. Organizatorami były tradycyjnie: Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe i Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca NIEWIADÓW.

Do zawodów przystąpiło ponad 130 zawodników w pięciu kategoriach wiekowych (od przedszkolaków do kategorii „open”. Reprezentowali 9. zespołów: DZPiT „Niewiadów”, Koło Tańca Ludowego przy SP nr 34 w Łodzi, ZPiT „Poltex”, Ozorkowianie, Sekcja Tańca Narodowego GOK Leśmierz, Zespół Folklorystyczny z Modlnej, ZPiT „Z przytupem” Ognisko Muzyczne „Szlif” w Wołowicach, ZPiT „Proszowiacy” CKiW w Proszowicach, Zespół Taneczny „Ziemia Sieradzka” przy Szkole Tańca Katarzyny Kałuziak. Jury w składzie: Katarzyna Makowska, Anna Wolska i Mariusz Mierzwa oceniało pary pod kątem muzykalności, utrzymania stylu i charakteru tańca, techniki tanecznej, ogólnego wyrazu artystycznego i estetycznego wyglądu pary. W rolę prowadzącego wcielił się po raz pierwszy wychowanek DZPiT „Niewiadów” Janusz Siewier.

W przerwie wystąpiła grupa taneczna „Impet”, która od niedawna zaprasza na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury. Wystąpiły również wokalistki przygotowane przez Małgorzatę Karazim. Na zajęcia grupy wokalnej również już wkrótce zaprosi GOK w Ujeździe.

turniej_tanca_ujazd_001turniej_tanca_ujazd_002turniej_tanca_ujazd_004turniej_tanca_ujazd_006

SONY DSC

Należy przyznać, że ten festiwal kolorów, muzyki i ruchu robił jak zwykle wielkie wrażenie na oglądających i każdy uczestnik zebrał zasłużone oklaski. Ale Turniej ma swoje prawa i należało wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W najmłodszej – „debiuty” zwyciężyły… wszystkie pary i każdy z uczestników dostał złoty medal. W starszych kategoriach wyniki kształtowały się następująco:
I (7-9 lat)

 1. Zuzanna Fastyn i Krzysztof Malinowski
 2. Maria Dauecka i Jakub Chachuła
 3. Milena Marciniak i Mateusz Malinowski

II (10-12 lat)

 1. Natalia Gołębiowska i Piotr Klimczak
 2. Anna Stawiarska i Arkadiusz Steczko
 3. Karolina Lis i Bartosz Karwat

III (13-15 lat)

 1. Julianna Woźniak i Marcin Antosik
 2. Zuzanna Brzezińska i Patryk Antosik
 3. Zuzanna Czekalska i Mateusz Bednarek

OPEN (16-30 lat)

 1. Natalia Podgórska i Kacper Zarudzki
 2. Kornelia Czarnecka i Jakub Zaborowski
 3. Monika Rogowska i Michał Owczarek

Puchary i medale wręczyli Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak oraz Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego Barbara Robak.

turniej_tanca_ujazd_005Laureaci I, II i III miejsca w każdej kategorii (oprócz debiutów) otrzymali puchary. Zostały one, podobnie jak medale, ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego.

Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak ze swojej strony ufundował puchar dla jednej z najmłodszych par, ale sam przyznał, że na brawa zasłużyły wszystkie.

Za rok będziemy obchodzić mały jubileusz, piąty turniej ogólnopolski. Już dziś serdecznie na niego zapraszamy zawodników i widzów.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu