Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Ujazd. Trwa “Lato w Teatrze”

Ujazd. Trwa “Lato w Teatrze”
Lipiec 19
12:42 2016

Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe zaprasza na przedstawienie “Łowcy wspomnień”, który odbędzie się 22 lipca o godz. 18:00 w hali zakładów ZSP w Osiedlu Niewiadów oraz 23 lipca o godz. 12:00 w zespole pałacowo-parkowym w Ujeździe.

SONY DSC

Przedstawienie to efekt dwutygodniowej pracy w ramach warsztatów artystycznych Lato w teatrze. Dzieci i młodzież z gminy Ujazd i okolic pracowały przez dwa tygodnie w czterech grupach: dziale rekonstrukcji ruchu, przestrzeni, dźwięku i analitycznym. Przewodnim tematem łączącym pracę grup stała się pamięć. Uczestnicy warsztatów szukali odpowiedzi na pytania co zyskujemy, posiadając pamięć o miejscu, w którym mieszkamy? Jak wpływa na nas to miejsce? Jak my możemy je kształtować? – mówi koordynatorka projektu Emilia Adamiszyn

SONY DSC

Dzieci i młodzież wcieliły się w rolę łowców wspomnień: wydobywających z przeszłości artefakty i na ich podstawie odtwarzających wydarzenia z przeszłości oraz towarzyszące im emocje. W świecie, który sobie wyobrazili, zaginęła pamięć o przeszłości, więc każde wspomnienie jest to bardzo luksusowym i pożądanym towarem. Dlatego postanowiły zaprosić widzów na wielką licytację.

SONY DSC

Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest popularyzacja pedagogiki teatru. W tym roku odbywa się 9 edycja programu.

Foto: Karolina Olczyk


 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa