Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

VIII Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty w Budziszewicach za nami

VIII Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty w Budziszewicach za nami
17 listopada
18:40 2015

„Dobra gospodyni kapustę gotuje, to zdrowe warzywo i wszystkim smakuje….”  tymi słowami Panie z KGW w Królowej Woli prezentowały się w dniu 14 listopada br podczas kapuścianej imprezy w Budziszewicach.

Budziszewice 2015 048

VIII Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty odbył się zgodnie ze scenariuszem. Po powitaniu gości przez Organizatorów na scenie wystąpiła młodzież z tutejszej szkoły, która zaprezentowała, obrzęd kiszenia kapusty. Następnie hasła, okrzyki , wierszyki i śpiew prezentowały KGW z całego powiatu tomaszowskiego. Gminę Inowłódz reprezentowało KGW z Królowej Woli, które starannie przygotowało się do konkursu i prezentacji artystycznej przy współpracy GCK w Inowłodzu.

Budziszewice 2015 057

 

W dalszej kolejności odbył się konkurs szatkowania kapusty. Gospodynie na czas musiały starannie pokroić 3 główki kapusty. Ocenie podlegał bowiem czas szatkowania oraz wygląd estetyczny pokrojonej kapusty. Ponadto Komisja oceniała pomysłowość, oryginalność i ogólne wrażenie artystyczne poszczególnych reprezentacji, a także hasło reklamujące drużynę. A przyznać trzeba, że pomysłów nie brakowało. Po zmaganiach konkursowych nastąpiło kiszenie. Do uroczystego kiszenia kapusty Organizatorzy zapraszali honorowych gości, swój udział w kiszeniu miał również Wójt Gminy Inowłódz Bogdan Kącki.

Budziszewice 2015 071
Następnie Komisja ogłosiła wyniki konkursu i dokonała wręczenia nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe. W tym roku decyzją Komisji wszystkie Panie zdobyły I miejsca. Duże brawa i gratulacje!
Na imprezie nie brakowało pysznego jedzenia z kapustą i dobrej zabawy.

Budziszewice 2015 091

Tekst i foto Barbara Maciejczyk


 

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu