Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

W piątek koncert zespołu MAKABUNDA!

W piątek koncert zespołu MAKABUNDA!
23 września
08:31 2015

Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza 25 września o godzinie 18.30 do Sali kina Włókniarz na koncert zespołu MAKABUNDA.

Będzie to już ostatnie wydarzenie w ramach projektu „wCZASy W SERCU miasta” realizowanego przez MOK i Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Miasta dla dorosłych mieszkańców miasta.
Zespół w swoim repertuarze ma niezapomniane utwory okresu międzywojennego. W autorskich i nowoczesnych aranżacjach usłyszymy m.in.: „To ostatnia niedziela”, „Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie”, „Zimny drań”.

 

„Makabunda – co to jest? To mój nowy projekt, zespół. Wylewam w nim swoją fascynację polską muzyką okresu międzywojennego, choć nie tylko. Gramy i śpiewamy głównie stare foxtroty, tanga i waleczne walce w walce z rutyną też, a piosenki te są głównie o miłości. Cały czas szukamy, poznajemy coraz to nowsze piosenki. Nie będę kłamał, że zespół ma jasną określoną wizję. Tak nie jest. Z próby na próbę, ze spotkania na spotkanie pojawiają się nowe pomysły, ale jakże może być inaczej, skoro muzyka która nas inspiruje jest źródłem źródeł, studnią bez dna. To nie jest zamknięta forma, zastrzeżony zamknięty skład. Wręcz przeciwnie: grupa jest otwarta na współpracę z ludźmi, którzy kochają ten klimat, którzy dostają ciar i dreszczy na ciele, słuchając tych starych pieśni z jakże wspaniałymi tekstami – mówi lider zespołu  Wojciech „Broda” Turbiarz.


Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie MOK- u, ul. Browarna 7.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

makabunda-tomaszow-mazowiecki

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa