Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Warsztaty kolażu w MBP

Warsztaty kolażu w MBP
04 października
10:42 2022

Kolaż to technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkanin, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.). 29 i 30 września warsztaty kolażu dla seniorów i młodzieży pod hasłem „Okruchy codzienności” zostały zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów, natomiast młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 11 uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w Czytelni MBP.

Warsztaty nie tylko połączyły pokolenia, ale też w ciekawy sposób wprowadziły ich uczestników w świat Niepodległej. Okazało się, że nauka przez zabawę jest świetnym pomysłem bez względu na wiek odbiorców. Organizatorom udało się nawiązać do interdyscyplinarnej tematyki projektu i pokazać związki historii ze sztuką.

Zajęcia poprowadziła Natalia Derewicz – jedna z czołowych polskich artystek klejących kolaże, która opowiedziała o swojej pasji oraz wprowadziła uczestników w podstawy techniki.

Powstało wiele prac, które w nietuzinkowy sposób pokazały miłość do małej i wielkiej Ojczyzny. Już w najbliższych dniach będzie można je obejrzeć w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Prez. I. Mościckiego 6 w Tomaszowie Mazowieckim.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „W okowach miłości Niepodległej”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu