Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Wieczór z poezją Elizy Segiet

Wieczór z poezją Elizy Segiet
16 stycznia
11:47 2017

13. stycznia 2017 r. tomaszowianie mieli przyjemność błądzić „myślnymi mirażami” z poetką Elizą Segiet.

O niezwykłej porze, bo godz. 18.18 rozpoczął się wieczór poetycki niezwykłej osobowości, kobiety doświadczonej życiowo, o wielu twarzach, talentach i umiejętnościach.
W sympatycznej atmosferze autorka odpowiadała na liczne pytania prowadzącej Pani Anny Kot, ale również odczytywała fragmenty swych utworów lirycznych i dramatycznych.

eliza_segiet (3)
Obecni na spotkaniu mogli dowiedzieć się o późnym debiucie poetyckim, a także poznać meandry trudnej współpracy z wydawcami. Bohaterka wieczoru odniosła się do wielu recenzji i prób zaszufladkowania jej twórczości jako poezji kobiecej. Nie zabrakło opowieści o trzech pasjach : filozofii, poezji i teatrze. Poetka mówiła również o literackich i życiowych priorytetach, niespełnionych i tych zrealizowanych marzeniach. Bohaterka wieczoru w swych wypowiedziach wiele miejsca poświęciła monodramowi „Prześwity” oraz dramatowi „Tandem”, który ma niebawem pojawić się na rynku wydawniczym.

eliza_segiet (4)
Pani Eliza Segiet oczarowała wszystkich pięknymi tekstami refleksyjno-filozoficznymi. Nie zabrakło owacji i dowodów uznania. Wielbiciele twórczości poetki mieli również okazję spotkać się z nią w cztery oczy, zrobić wspólną fotografię oraz wręczyć kwiaty.

eliza_segiet (5)

 

Źródło” MCK Tomaszów Maz.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa