Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Wielkanocna PODRÓŻ DO JEROZOLIMY. Plenerowe widowisko z fundacją Proem

Wielkanocna PODRÓŻ DO JEROZOLIMY. Plenerowe widowisko z fundacją Proem
28 marca
17:04 2014

Wielkanoc kojarzy się nam z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem dyngusem, wiosną i wieloma innymi przyjemnymi rzeczami.

Wpisując w Google „Święta Wielkanocne” mam wrażenie, że święta te (Boże Narodzenie również) ulegają komercjalizacji o czym świadczą jedne z pierwszych wyników: Święta Wielkanocne – Noclegi nad morzem, Wielkanoc 2014 – najciekawsze oferty na spędzenie Świąt.

Co? Najciekawsze oferty na spędzenie Świąt!?

 

Czy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie powinno przeżywać się podczas uroczystej mszy i świętować w gronie rodzinnym zasiadając do uroczystego śniadania wielkanocnego?

Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim. Jest to czas upamiętniający śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, a poprzedzający go Wielki Tydzień, stanowi wspomnienie najważniejszych dla chrześcijan wydarzeń.

 

Właśnie w Wielkim Tygodniu dzięki Fundacji Proem z Zakościela, która przed Bożym Narodzeniem w „Podróży do Betlejem” przybliżała nam tajemnicę narodzin Jezusa, wybierzemy się w wielkanocną „Drogę do Jerozolimy„.

 

plakatwielkanonc

 

Droga do Jerozolimy to interaktywne, plenerowe widowisko Wielkanocne, przedstawiające nowotestamentową historię życia, misji, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Scenerią widowiska są ruiny XIV wiecznego Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu.

Jak zapowiadają organizatorzy: to może być trudna droga. Nie będziesz sam, towarzyszyć ci w niej będą uczniowie Jezusa i ludzie, których znał po imieniu. Będziesz świadkiem niezwykłych wydarzeń. Staniesz na dziedzińcu świątyni, usłyszysz Jezusa, zobaczysz cuda, które czyni, będziesz mu towarzyszyć w drodze do miejsca gdzie Bóg zrealizował swój plan zbawienia ludzi. 

Widowisko odbędzie się 15 i 16 kwietnia 2014 roku w godzinach 16.00, 17.30 oraz 19.00

Uwaga!!!

Wstęp na przedstawienie za okazaniem biletów. Ilość miejsc jest ograniczona.

Bilety są bezpłatne, dostępne od 1 kwietnia 2014, do odebrania w następujących miejscach:
Tomaszów Mazowiecki – kawiarnia icafe ul. Jerozolimska 1e
od wtorku do soboty w godz. 10.00-18.00

Zakościele – Chrześcijańskie Centrum Fundacji Proem, Zakościele 80 
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00

Inowłódz – Gminne Centrum Kultury, Zamek Kazimierza Wielkiego 
od poniedziałku do piątku w godz.10.00-17.00

Osoby spoza powiatu Tomaszowskiego mogą dokonać telefonicznej rezerwacji biletów pod numerem telefonu 44 710 11 40 i odebrać je w dzień spektaklu.

W przypadku braku możliwości przybycia na widowisko, osoby posiadające bilety prosimy o informację pod numerem 44 710 11 40.

 

Tak wyglądała Bożonarodzeniowa Podróż do Betlejem przygotowana przez fundację Proem w 2013 roku.

 

« z 2 »

https://tvtomaszow.pl/tag/podroz-do-betlejem/

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu