Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Witko: Tomaszów stanie się kulturalną i duchową stolicą Polski! W czerwcu Tydzień Antoniański

13 maja
18:52 2016

Uroczysta Msza Święta na pl. Kościuszki, Koncert Piotra Rubika z Chórem i Orkiestrą, Mocnych w Duchu i Luxtorpedy – to jedne z atrakcji jakie czekają nas podczas Tygodnia Antoniańskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Wydarzenia związane z 1050-leciem Chrztu Polski oraz ustanowieniem św. Antoniego patronem Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego odbędą się od 13 do 19 czerwca.

 

Otwarcie Jarmarku Antoniańskiego (13 czerwca 14.30)

11 domków, rękodzieło artystyczne, potrawy ludowe, prezentować się będą m.in. gminy i Koła Gospodyń Wiejskich. Wystawcy mogą zgłaszać się do końca maja. Zapisy przyjmowane są w starostwie. Stoiska użytkowane są bezpłatnie przez Wystawców:

13-17.06.2016 r. (poniedziałek – piątek) w godz. 13.00-19.00,

18.06.2016 r. (sobota) w godz. 11.00-19.00.

 

Rajd pieszo – rowerowy „Ocalić od zapomnienia” (Krajowe Stowarzyszenie Seniorów Pasja) – 13 czerwca godz. 8.00

Rajd pieszo – rowerowy „Ocalić od zapomnienia” organizowany jest przez Krajowe Stowarzyszenie Seniorów Pasja. Drużyny mogą składać się od 5 do 10 osób. Zgłoszenia przyjmowane są w każdy wtorek, w godz. 15.00-17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Ostrowskiego 14

Zadaniem drużyny będzie odnalezienie miejsca pamięci narodowej lub miejsca pochówku znanego i cenionego mieszkańca Tomaszowa. W dniu rajdu (13 czerwca) w godz. 08.00-12.00 drużyny wykonają prace porządkowe w wybranych przez siebie miejscach pamięci. W godz. 12.00-14.00 będą mogły pobierać wiązanki i znicze w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. O godz. 16.00 będzie miało miejsce podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku.

 tydzien_antoniaski_parkingii_0002

Rozpoczęcie Warsztatów muzyczno- wokalnych  „Od śpiewu chorałowego do muzyki gospel” (parafia NMP w Tomaszowie Maz. ul.  Słowackiego13/19; warsztaty potrwają do 18 czerwca i zakończą się koncertem) – 14 czerwca (imprezy dodatkowe 14-18)

 

Warsztaty aktorskie już trwają – ich celem będzie przygotowanie scenariusza i spektaklu „Antoniańskie impresje”. Prowadzi je Karina Góra.

 

Warsztaty scenograficzne prowadzone będą przez Mirosława Bernackiego w terminie 23 maja – 10 czerwca w filii O.K. „TKACZ”. Ich celem jest analizowanie rycin, które przedstawiają życie ludzi w czasach X-XI w. w tym celu, aby można było wspólnie przygotować kostiumy i scenografię do spektaklu o życiu św. Antoniego. Zapisy w O.K. „TKACZ” u Pana Bernackiego.

tydzien_antoniaski_parkingii_0003

Warsztaty malarskie w terminie 1 – 10 czerwca również poprowadzi Mirek Bernacki. Pod jego fachowym okiem tomaszowianie poznają techniki malarskie, które zostaną wykorzystane 16 czerwca podczas happeningu „Malujemy Chrzest Polski”. Przypomnijmy, że będziemy malować przygotowany na warsztatach naturalnych rozmiarów szkic obrazu Jana Matejki „Zaprowadzenie chrześcijaństwa”.

 

Spektakl Miejskiego Teatru „Trzcina” pt. „Antoniańskie Impresje”  w kościele św. Trójcy na pl. Kościuszki – 1 czerwca – dwie odsłony (o 15 i 18)

Spektakl „Antoniańskie impresje” wyreżyseruje Karina Góra i wystawi Miejski Teatr „TRZCINA”. Inspiracją do scenariusza stało się życie urodzonego w Lizbonie Ferdynanda Bulonne’a, czyli Antoniego Padewskiego. Jak wiemy, specyfiką Teatru „TRZCINA” jest konwencja teatru ruchu, zatem czeka nas zapewne kolejne ciekawe teatralne doświadczenie.

Konferencja pt. „1050-lecie Chrztu Polski w wymiarze ogólnopolskim i regionalnym”aula Urzędu Miasta w Tomaszowie Maz.). Organizator: Archiwum Państwowe w Piotrkowie Tryb., Polskie Towarzystwo Historyczne – Koło w Tomaszowie Maz., Instytut Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Archiwum Archidiecezjalne w Łodzi – 15 czerwca (10-16)

tydzien_antoniaski_parkingii_0004

 

Finały Konkursów wiedzy o św. Antonim  (przedszkola i szkoły podstawowe klasy 1-3) – 16 czerwca

 

Św. Antonii patronem mojego miasta i powiatu. Konkurs plastyczny. Prace laureatów zostaną zaprezentowane m.in. na jarmarku antonińskim na pl. Kościuszki lub w Miejskiej Bibliotece.

Drugi konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6. Jest to konkurs wiedzy o św. Antonim.

Trzeci konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów, również sprawdzana jest ich wiedza, tym razem dotycząca Chrztu Polski.

Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowało również starostwo  („Dzieje narodu i państwa polskiego w 1050 rocznicę chrztu Polski”)

 

Happening malarski „Zaprowadzenie chrześcijaństwa” (Plac Kościuszki) – 16 czerwca (16-18)

 

Akcja  „MALUJEMY CHRZEST POLSKI” to happening malarski przygotowany przez Mirosława Bernackiego oraz uczestników zajęć Pracowni Malarstwa i Grafiki w O.K. „TKACZ”. Przygotowany naturalnych rozmiarów szkic obrazu Jana Matejki „Zaprowadzenie chrześcijaństwa” zostanie ustawiony na płycie Placu Kościuszki i pomalowany przez tomaszowian. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego malowania. Zapewnione zostaną farby, pędzle i fachowy instruktaż.

Pokaz pojazdów zabytkowych Stowarzyszenia Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych WETERAN (Plac Kościuszki) – 16 czerwca (16.00) i parada pojazdów 18 czerwca (18.00)

 

W związku z 30-leciem istnienia Stowarzyszenia Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych „Weteran” organizowany jest jubileuszowy zlot pojazdów nad Zalewem Sulejowskim. Członkowie organizacji i zaproszeni goście zaprezentują pojazdy (głównie motocykle, może się trafić zabytkowy samochód) w dniu 16 czerwca na ciągu pieszo – rowerowym na środku Al. Piłsudskiego oraz podczas parady ul. św. Antoniego, Placem Kościuszki, Al. Piłsudskiego oraz Legionów (bez wstrzymywania ruchu). Policję poinformowali.  Przewidywana liczba pojazdów: 30 – 60 sztuk.

tydzien_antoniaski_parkingii_0005

 

Program artystyczny Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie (17 czerwca)

Na program artystyczny Miejskiego Centrum Kultury składają się występy uczestników zajęć we wszystkich filiach MCK. Wystąpią wokaliści, tancerze, uczestnicy zajęć akrobatycznych oraz teatralnych. Program będzie przeglądem tego, co na co dzień dzieje się w tomaszowskich placówkach kultury.

Wystąpi m.in. TM Brass to grupa 6 młodych muzyków grających na instrumentach dętych drewnianych i blaszanych. Trąbka, saksofon, puzon, tuba, instrumenty perkusyjne. Zespół będzie wykonywał znane utwory muzyki rozrywkowej w opracowaniu instrumentalnym a także wokalno-instrumentalnym (śpiew Adam Wiączek)

Projekcja filmu o św. Antonim (telebim) (17 czerwca godz.  20.00)

Projekcja filmu o życiu św. Antoniego Padewskiego przygotowana zostanie przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „TRZCINA”. Na Placu Kościuszki zostanie ustawiony telebim i wzorem kina letniego wspólnie obejrzymy film w reżyserii, aby przybliżyć tomaszowianom postać patrona miasta i powiatu.

 

tydzien_antoniaski_parkingii_0006

Koncert Miejskiego Chóru pod przewodnictwem Katarzyny Borowskiej (18 czerwca godz. 19.00)

Za datę powstania Chóru Miejskiego można uznać 6 marca 2016 roku. Obecnie w chórze śpiewa 35 osób. Jest to chór pokoleniowy, który tworzą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, dorośli oraz seniorzy. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w czwartki od 18.00 do 20.00. Nadal zachęcamy do zapisów, zwłaszcza męską część mieszkańców.

3 maja chór miał okazję po raz pierwszy zaprezentować się mieszkańcom miasta podczas uroczystości miejskich z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Kolejny występ zaplanowany jest na 20 maja podczas Gali Jubileuszowej Galerii „Arkady”.

Chóru Miejskiego nie zabraknie również podczas Tygodnia Antoniańskiego 18 czerwca. W wykonaniu chóru można będzie usłyszeć następujące utwory:

  1. „Dona nobis pacem” (kanon) – anonim
  2. „Dudabda” – Lorenz Majerhofer
  3. „ Can’t help falling in love” z rep. Elvisa Presleya
  4. „Wiosenny wiatr” – kanon angielski

 

tydzien_antoniaski_parkingii_0007

Koncert muzyki gospel (18 czerwca godz.20)

Soul Connection Gospel Group to jeden z najdłużej działających chórów gospel w Polsce. Grupa narodziła się w listopadzie 2002 roku i niedawno świętowała swoje dziesięciolecie. Chór składa się z 20 osób – wokalistów i instrumentalistów. W repertuarze znajdują się utwory reprezentujące różne odmiany muzyki wywodzącej się z tradycji czarnych kościołów amerykańskich: od spirituals, poprzez traditional gospel, aż do współczesnych – contemporary gospel. Zdarzają nam się również inne muzyczne eksperymenty.

tydzien_antoniaski_parkingii_0008

 

 


 

Koncert Piotra Rubika z Chórem i Orkiestrą – 19 czerwca (20.00)

piotr_rubik

Koncert „The best of” Piotr Rubika to koncert największych przebojów kompozytora. Słuchacze usłyszą najbardziej lubiane przez publiczność utwory, wśród których nie zabraknie takich hitów jak „Niech mówią, że to nie jest miłość”, „Psalm dla ciebie” czy „Miłość to słowa dwa” pochodzącego z ostatniej płyty artysty „Pieśni szczęścia ” . Wraz z Piotrem Rubikiem wystąpią soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Ewa Prus, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz, narrator Jakub Wieczorek oraz muzycy z orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry i Wrocławski Chór Akademicki.

 

 


 

Koncert muzyczny „Mocni w Duchu”

 

Zespół Mocni w Duchu jest zawodową drużyną ewangelizacyjną. Prowadzą rekolekcje, koncerty, duże wydarzenia halowe i plenerowe, warsztaty muzyczne i taneczne oraz nagrywają płyty. Ich terytorium działań jest głównie Polska, choć każdego roku ewangelizują także w Unii Europejskiej i Ameryce. Zespół liczy około 40 osób. We wspólnocie Mocni w Duchu, która spotyka się przy kościele Jezuitów w Łodzi, formują się i wzrastają. Ich duchowością jest połączenie duchowości ignacjańskiej z duchowością charyzmatyczną.

Zespół Mocni w Duchu posługuje wraz z kapłanem – jezuitą. Obecnie odpowiedzialnym za zespół jest o. Remigiusz Recław SJ.

 

 

 

Rajd rowerowy i pieszy Tomaszów – Spała – Inowłódz (Powiatowe Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów)

 

Impreza otwarta, skierowana głównie do członków PSERiI oraz osób starszych. Uczestnicy pokonają trasę z Tomaszowa Maz przez Spałę i Królową Wolę do Inowłodza pieszo lub na rowerach. Zabezpieczony jest autokar, który w każdej chwili może zawieźć osoby chcące uczestniczyć tylko w 1 etapie rajdu lub braknie im sił. Impreza zakończy się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

 

Koncert estradowy Jacka Szyłkowskiego

 

Koncert Jacka Szyłkowskiego, propagującego polską muzykę. Składać się będzie z dwóch części: cz. 1: „Utkany z Boga” patriotyczno-religijna, nawiązująca do życia i posługi św. Jana Pawła II, cz. 2: „Piosenka przypomni ci” rozrywkowa. Organizatorem koncertu jest Krajowe Stowarzyszenie Seniorów „Pasja”.

 

 

Marsz osób niewidomych z kijkami nordic-wolking śladami tomaszowskich kapliczek

   /Koło Nr 21 Polskiego Związku Niewidomych/

 

To spotkanie turystyczno-kulturowe osób niewidomych i niedowidzących oraz ich opiekunów i przewodników. Głównym jego celem jest integracja osób z dysfunkcją wzroku połączona z odwiedzeniem miejscowych kapliczek. Marsz poprzedzi instruktaż z techniki chodzenia z kijkami głównie osób niewidomych przy wykorzystaniu uprzęży. Spotkanie zakończy się wspólnym ogniskiem.

 

 

Harcerski rajd turystyczno – krajoznawczy „Antoniańska wędrówka po Ziemi

             Tomaszowskiej” (Hufiec ZHP Tomaszów Maz. – rozpoczęcie 3 dniowego rajdu)

 

3-dniowa impreza obejmująca obok wędrówki pieszej także spływ kajakowy, jazdę rowerami, grę terenową i spotkania przy ognisku i muzyce. Trasa rajdu przebiegać będzie od Tomaszowa przez Spałę, Teofilów, Inowłódz, Królową Wolę, Konewkę do Nagórzyc. Uczestnicy podzieleni na trzy grupy wiekowe pokonując trasy w grupach integracyjnych na punktach kontrolnych będą mieli okazję poznać i wykazać się wiedzą z zakresu historii, patriotyzmu i krajoznawstwa. Rajd skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, zwłaszcza ze środowiska harcerskiego. Uczestnicy będą mieli zapewniony nocleg i wyżywienie.

 

 

VII Ogólnopolski Rajd Kajakowo-Rowerowy „Pilica – Rzeka która łączy –

    śladami świętych i królów” (rozpoczęcie 2-dniowego rajdu) – Klub Sportowy Amber

 

Spływ kajakowy na trasie Smardzewice – Tomaszów – Spała – Inowłódz – Zakościele. Uczestnicy zwiedzą ponadto najciekawsze zabytki naszego powiatu leżące na trasie spływu. W ramach imprezy odbędą się konkursy historyczne, regaty kajakowe, pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla uczestników zapewniony będzie transport, sprzęt, nocleg i wyżywienie. Pierwszy dzień zakończy ognisko integracyjne z gitarą.

 

Spływ kajakowy „Od św. Antoniego do św. Idziego”  (Przystań PCK) – Zespół

                      Placówek Wychowania Pozaszkolnego

 

Spływ kajakowy na trasie Tomaszów Maz. – Inowłódz. Rozpoczęcie na przystani miejskiej, zakończenie w Inowłodzu na plaży i powrót autokarem do Tomaszowa Maz. Zapisy przyjmuje sekretariat MDK do dnia 15 czerwca. Uczestnikami na spływie mogą być wszystkie osoby chcące aktywnie uczcić przyjęcie za patrona Św. Antoniego. oraz 1050 rocznicę chrztu Polski.

Na miejscu w Inowłodzu uczestnicy dołączą do tworzonej „masy kajakowej” (próby zebrania) 950 kajaków na 950 lecie Inowłodza.

 

Tomaszowski Rally Sprint – Automobilklub Tomaszowski

 

Impreza rajdowa skierowana do kierowców amatorów i miłośników motoryzacji. Odbędzie się przy Przystani na ul. PCK.

 

 

Historyczny rajd TUTW (Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku)

 

Impreza składać się będzie z dwóch rajdów: rowerowego (na trasie Tomaszów – Spała – Ciebłowice – Jeleń – Smardzewice) i z kijkami nordic walking (lasami spalsko-rogowskimi wzdłuż rezerwatów Kruszewiec, Starodrzew Lubocheński). Grupy obydwu rajdów spotkają się w Nadleśnictwie Smardzewice. Z rajdu zostanie przygotowana wystawa fotograficzna, której wernisaż odbędzie się w MOK.

 

 

Pełny program godzinowy imprezy

 

1050-lecie Chrztu Polski

Rok 2016 – ustanowienie św. Antoniego Patronem Miasta Tomaszowa Maz.  i Powiatu Tomaszowskiego  

PROGRAM TYGODNIA ANTONIAŃSKIEGO

 

13 czerwca /poniedziałek/

 

Uroczystości religijne

12.00 – Uroczysta Msza św. odpustowa (Kościół św. Antoniego w Tomaszowie)

 

Plac Kościuszki – scena

 

13.30-14.30 – Koncert muzyczny „Mocni w Duchu”

14.30-14.45 – Otwarcie Jarmarku Antoniańskiego (domki wystawiennicze 13-18 czerwca)

14.45-15.55 – Blok artystyczny Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole

Szkolno-Przedszkolnym nr 2

15.55-16.35 –  Blok artystyczny I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego

16.35-17.35 – Blok artystyczny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 (Szkoła Podstawowa

nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego, Przedszkole nr 14 i Przedszkole nr 20)

17.35-17.55 – Blok artystyczny II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego

17.55-18.15 – Blok artystyczny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica

18.15-18.45 – Zespół Fajne Babki z Będkowa

19.30-20.30 – Koncert muzyczny „Mocni w Duchu”

 

Uroczystości  kulturalne

8.00 – Rajd pieszo – rowerowy „Ocalić od zapomnienia” (Krajowe Stowarzyszenie Seniorów Pasja)

13.15 – Otwarcie wystawy fotograficznej „Kościoły Powiatu Tomaszowskiego” autorstwa

Zygmunta Dziedzińskiego (sala Miejskiego Centrum Kultury)

17.00-18.00 – Mecz piłkarski reprezentacja księży – 25. BKP (boisko ze sztuczną nawierzchnią Lechii Tomaszów Maz.)

9.00 – Rajd rowerowy i pieszy Tomaszów – Spała – Inowłódz (Powiatowe Stowarzyszenie Emerytów,  Rencistów i Inwalidów)

 

14 czerwca /wtorek/

Plac Kościuszki – scena

 

16.00-16.30 – Blok artystyczny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

16.30-18.00 –  Blok artystyczny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 (Szkoła Podstawowa

nr 14, Przedszkole nr 2 im. Marii Kownackiej i Przedszkole nr 11)

18.00-18.25 – Blok artystyczny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława

Wyspiańskiego

18.25-19.10 – Blok artystyczny Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego (MDK)

19.10-19.40 – Blok artystyczny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 im. Stanisława

Chojnowskiego

19.40-20.05 – Blok artystyczny Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Marii

Grzegorzewskiej

 

Uroczystości kulturalne

14.00 – 18.00 – Rozpoczęcie Warsztatów muzyczno – wokalnych  „Od śpiewu chorałowego

do muzyki gospel” (parafia NMP w Tomaszowie Maz. ul. Słowackiego 13/19;

warsztaty potrwają do 18 czerwca i zakończą się koncertem)

 

15 czerwca /środa/

Plac Kościuszki – scena

 

15.00 -15.40 – Spektakl Miejskiego Teatru „Trzcina” pt. „Antoniańskie Impresje”

(spektakl o życiu św. Antoniego Padewskiego) – Kościół św. Trójcy

15.40-16.20 – Blok artystyczny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 (Szkoła

Podstawowa nr 8 i Przedszkole nr 8)

16.20-16.50 – Blok artystyczny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II

16.50-17.30 – Blok artystyczny Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 (Przedszkole nr 5,

Przedszkole nr 7 i Przedszkole nr 19)

17.30-18.00 – Blok artystyczny Zespołu Szkół nr 4

18.00-18.30 – Spektakl Miejskiego Teatru „Trzcina” pt. „Antoniańskie Impresje”

(spektakl o życiu św. Antoniego Padewskiego) – Kościół św. Trójcy

18.30-19.00 – Recital Mirosława Banasiaka

 

Uroczystości kulturalne

10.00-16.00 – Konferencja naukowa pt. „1050-lecie Chrztu Polski w wymiarze ogólnopolskim i

regionalnym” (sala Urzędu Miasta w Tomaszowie Maz.). Organizator: Archiwum

Państwowe w Piotrkowie Tryb., Polskie Towarzystwo Historyczne – Koło w Tomaszowie

Maz., Instytut Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w

Warszawie, Archiwum Archidiecezjalne w Łodzi.

10.00 – I Międzyszkolny Festiwal Piosenki Wakacyjnej (miejsce MOK).

Organizator: Przedszkole Nr 19, TV Amazing

 

16 czerwca /czwartek/

Plac Kościuszki – scena

 

15.00-15.40 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 13 Pomnik Tysiąclecia

Państwa Polskiego i Przedszkole nr 16)

15.40-16.10 – Finał Konkursu wiedzy o św. Antonim  (przedszkola i szkoły podstawowe)

16.10-16.30 – Blok artystyczny Przedszkole nr 3

16.30-17.00 – Finał konkursu historycznego „Dzieje narodu i państwa polskiego w 1050. rocznicę

chrztu Polski”

17.00-17.30 – Podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego pn. „Skuteczny Antoni” (MDK)

17.30-18.00 – Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ciebłownianie

18.00-19.30 – Koncert estradowy Jacka Szyłkowskiego „Utkany z Boga” i „Piosenka przypomni Ci”

 

Uroczystości kulturalne

11.00 – Marsz osób niewidomych z kijkami nordic-walking śladami tomaszowskich kapliczek

/Koło nr 21 Polskiego Związku Niewidomych/

16.00-18.00 – Happening malarski „Malujemy Chrzest Polski” – malowanie obrazu Matejki

(Plac Kościuszki)

16.00 – Pokaz pojazdów zabytkowych Stowarzyszenia Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych

WETERAN (Plac Kościuszki)

 

17 czerwca /piątek/

Plac Kościuszki – scena

 

16.00-17.00 – Blok artystyczny Zespół Szkół nr 8, Przedszkole nr 10 i Zespół Szkolno –

Przedszkolny nr 3 (Szkoła Podstawowa nr 7 i Przedszkole nr 9)

17.00-17.30 – Chór Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

17.30-19.30 – Program artystyczny Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Maz.

19.30-20.00 – Chór Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe

20.00-21.30 – Projekcja filmu o św. Antonim (telebim)

 

Uroczystości kulturalne

10.00-14.00 – Konferencja naukowa (aula Kościoła św. Antoniego)

14.00 – Harcerski rajd turystyczno – krajoznawczy „Antoniańska wędrówka po Ziemi

Tomaszowskiej” (Hufiec ZHP Tomaszów Maz. – rozpoczęcie 3 dniowego rajdu)

 

18 czerwca /sobota/

Plac Kościuszki – scena

 

12.00 – Obchody Centralne – Uroczysta Msza Święta

14.00-14.30 – Występ Orkiestry Dętej z Żelechlinka

14.30-19.00 – Gminny blok ludowy

14.30-15.00 – Ludowy Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Niewiadów

15.00-15.20 – Kapela Gmajów z Gminy Rzeczyca

15.20-15.40 – Kapela Bobrowianie Jana Kępy z Gminy Rzeczyca

15.40-16.00 – Dziecięcy Zespół Cekinki z  Gminy Inowłódz

16.00-16.30 –  Zespół Sami Swoi z Twardej

16.30-17.00 – Dziecięcy Zespół z Gminy Żelechlinek

17.00-17.30 – Strażacka Orkiestra Dęta z Łaznowa

17.00-17.30 – Zespół Ludowy Czerniewiczanie

17.30-17.50 – Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Mali Lubochnianie

17.50-18.20 – Zespół Wesołe Ludwiczanki i Kapela Retro

18.20-18.40 – Zespół Brzustowianie

 

19.00-20.00 – Koncert Miejskiego Chóru pod przewodnictwem Katarzyny Borowskiej

20.00-21.00 – Koncert muzyki gospel

 

Uroczystości kulturalne

8.00-11.00 – Czuwanie przy relikwiach św. Antoniego

11.30 – Procesja z Kościoła NMP Królowej Polski

10.00 – VII Ogólnopolski Rajd Kajakowo-Rowerowy „Pilica – Rzeka która łączy –

śladami świętych i królów” (KS AMBER, rozpoczęcie 2 dniowego rajdu)

14.00-17.00 – Spływ kajakowy „Od św. Antoniego do św. Idziego”  (Przystań PCK) – Zespół

Placówek Wychowania Pozaszkolnego

16.00-22.00 – Tomaszowski Rally Sprint – Automobilklub Tomaszowski (Przystań PCK)

18.00 – Parada Pojazdów Zabytkowych ulicami Tomaszowa (ul. św. Antoniego, pl.

Kościuszki, ul. Legionów)

 

19 czerwca /niedziela/

Plac Kościuszki – scena

20.00-22.00 – Koncert  Piotra Rubika z Chórem i Orkiestrą

 

Uroczystości kulturalne

8.00 – Historyczny rajd TUTW (Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku)

14.00-19.00 – Familijny Festyn Antoniański (Kościół św. Antoniego)

17.00-18.30 – Koncert Zespołu Luxtorpeda ul. POW

14.00-19.00 – Wystawa poplenerowa  VII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w Małczu

(Plac Kościuszki)

 

UROCZYSTOŚCI RELIGIJNE

25.05-17.06.2016 r. – Peregrynacja relikwii św. Antoniego w parafiach Miasta i Powiatu

Miejscowość Nazwa parafii Data  peregrynacji relikwii
Tomaszów Mazowiecki Św. Antoniego 24 V 2016 r.
Smardzewice Św. Anny 25 V 2016 r.
Chorzęcin Św. Małgorzaty Męczennicy i Dziewicy 26 V 2016 r.
Będków Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 27 V 2016 r.
Rokiciny Św. Rodziny 28 V 2016 r.
Łaznów Matki Bożej Różańcowej 29 V 2016 r.
Chrusty Nowe Matki Bożej Różańcowej 30 V 2016 r.
Ujazd Św. Wojciecha 31 V 2016 r.
Budziszewice Przemienienia Pańskiego 01 VI 2016 r.
Żelechlinek Św. Bartłomieja 02 VI 2016 r.
Czerniewice Św. Małgorzaty Męczennicy i Dziewicy 03 VI 2016 r.
Krzemienica Św. Jakuba Apostoła 04 VI 2016 r.
Rzeczyca Św. Katarzyny Aleksandryjskiej 05 VI 2016 r.
Inowłódz Św. Michała Archanioła 06 VI 2016 r.
Brzustów Matki Boskiej Częstochowskiej 07 VI 2016 r.
Spała N. M. P. Królowej Korony Polski 08 VI 2016 r.
Nowy Glinnik Św. Józefa 09 VI 2016 r.
Lubochnia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 10 VI 2016 r.
Tomaszów Mazowiecki Św. Marcina 11 VI 2016 r.
Tomaszów Mazowiecki Matki Bożej Nieustającej Pomocy 12 VI 2016 r.
Tomaszów Mazowiecki Św. Antoniego 13 VI 2016 r.
Tomaszów Mazowiecki Św. Rodziny 14 VI 2016 r.
Tomaszów Mazowiecki Najświętszego Serca Pana Jezusa 15 VI 2016 r.
Tomaszów Mazowiecki Św. Jadwigi Królowej 16 VI 2016 r.
Tomaszów Mazowiecki N. M. P. Królowej Polski 17 VI 2016 r.

 

UROCZYTOŚCI KULTURALNE

25.04-10.06.2016 r. – Warsztaty aktorskie /wypracowanie scenariusza i przygotowanie do

spektaklu o życiu św. Antoniego/

09.05-03.06.2016 r.  – Warsztaty scenograficzne /analiza rycin przedstawiających życie i

ludzi u kresu X wieku/

01.06-10.06.2016 r. – Warsztaty malarskie /poznanie technik malarskich, które zostaną

wykorzystane do przygotowania szkicu dzieła Jana Matejki/

04-16.06.2016 – VII Ogólnopolski Plener mMlarski w Małczu /Stowarzyszenie Amatorów

Plastyków,  25 BKPow, Starostwo Powiatowe/

 

10.06.2016 r. – Prezentacja pt. „Najstarsze parafie w regionie” w ramach Spotkań z historią i

nie tylko…” /Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Maz./

 

19.06.2016 r. – Koncert oratoryjny „Powrót do źródeł” Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz

/Kościół św. Katarzyny w Rzeczycy godz. 18.00/

 

 


 

INFORMACJA O PARKINGACH I WYŁĄCZENIU Z RUCHU ULIC PODCZAS TYGODNIA ANTONIAŃSKIEGO

parkingi18parkingi13-17parkingi19ruch13-17ruch18czerwcaruch19czerwca


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa