Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Wojewódzki Dzień Strażaka w Tomaszowie. Będą utrudnienia w ruchu

Wojewódzki Dzień Strażaka w Tomaszowie. Będą utrudnienia w ruchu
27 maja
11:57 2015

30 maja w związku z obchodami Wojewódzkiego Dnia Strażaka, które odbędą się na płycie placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim planowane są utrudnień w ruchu.

Od godziny 4.00 (rano) do godziny 19.00 zamknięta zostanie południowa pierzeja Pl. Kościuszki. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Berka Joselewicza, Wschodnia, Polna.

Około godziny 13:30 po Mszy Świętej w Kościele parafialnym p.w. Św. Antoniego Padewskiego planowany jest przemarsz pododdziałów straży na Plac Kościuszki. Kolumna uformuje się na ulicy P.O.W. i skieruje na plac Kościuszki w związku z czym czasowo zostanie wstrzymany ruch na skrzyżowaniu z ulicą Św. Antoniego.

Między godzinami 15:30 a 17 nastąpi chwilowe wyłączenie z ruchu Alei Piłsudskiego w obu kierunkach na odcinku Pl. Kościuszki – Rondo Piłsudczyków w związku z defiladą pododdziałów straży pożarnej.

W związku ze zmianą organizacji ruchu nastąpią zmiany w rozkładach jazdy autobusów MZK w Tomaszowie Maz., z którymi również warto się zapoznać.


Obchody rozpoczynają się mszą św. w kościele parafialnym św. Antoniego Padewskiego o godzinie 12.30. Następnie nastąpi przemarsz pododdziałów na Plac Kościuszki gdzie o godzinie 14 odbędzie się uroczysty apel.

Około godziny 16:15 na scenie zaprezentuje się orkiestra dęta OSP Żelechlinek, a od godziny 15.30, aż do końca imprezy  prowadzona będzie akcja edukacyjna “Bezpieczny Dom”.

Ponadto podczas Obchodów Dnia Strażaka w Tomaszowie będzie ścianka wspinaczkowa, pokaz trenażerów pożarowych, gry i zabawy dla dzieci oraz konkursy z nagrodami.

Prezentowane będą również wystawy okolicznościowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Placu Kościuszki.

dzien-strazaka-tomaszow

 

 

Skomentuj

Archiwa

Secured By miniOrange