Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Wyłączamy światła – Tomaszów wspiera akcję WWF

Wyłączamy światła – Tomaszów wspiera akcję WWF
Marzec 24
09:19 2015

28 marca przez godzinę, od 20.30, wyłączone będzie podświetlenie m. in. budynków: Urzędu Miasta i Urzędu Stanu Cywilnego. Zgasną także neony O.K. Tkacz. Światła zostaną wyłączone także wszędzie tam, gdzie nie będzie to powodowało zagrożenia.

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi w ponad 150 krajach. Do tej pory kojarzona była głównie z tym, że na tę jedną godzinę ludzie gasili światła w swoich domach, a także gaszone było oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

W tym roku akcja będąca do tej pory kampanią zachęcającą do wykonania symbolicznego gestu mającego przypomnieć o tym, że powinniśmy dbać o naszą Planetę na co dzień, nieco zmienia swój charakter. Oddziały organizacji ekologicznej WWF na całym świecie, poza ogólną edukacją środowiskową, w ramach kampanii angażują ludzi w rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych.

Godzina dla Ziemi WWF 2015 w Polsce poświęcona będzie pomocy krytycznie zagrożonemu gatunkowi jakim jest morświn, bałtycki kuzyn delfina. Morświn jest jedynym gatunkiem walenia występującym na stałe w Bałtyku. Według najnowszych badań szacujących rozmieszczenie oraz liczebność populacji tych ssaków, w naszym morzu jest ich nie więcej niż 450 osobników, co oznacza, że morświn jest krytycznie zagrożony wyginięciem!

Zachęcamy wszystkich tomaszowian do udziału w akcji WWF i wyłączenia świateł w sobotę, 28 marca między 20.30 a 21.30.

Więcej o Akcji : http://www.godzinadlaziemi.pl/

WWF, Urząd Miasta Tomaszowa Maz.

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa