Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

XIV Gminny Koncert Kolęd

XIV Gminny Koncert Kolęd
18 stycznia
08:46 2016

Kolędowanie to wciąż żywa tradycja w gminie Inowłódz o czym świadczy fakt organizacji już XIV Gminnego Koncertu Kolęd, który się odbył 15 stycznia 2016 r. w Domu Ludowym w Królowej Woli.

gminny koncert koled (5)

Organizatorem było Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu. Wspólne śpiewanie kolęd, to nie tylko zachowanie pięknej tradycji, ale także łączenie pokoleń. Oficjalnego otwarcia koncertu dokonał Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki, który złożył przybyłym gościom oraz mieszkańcom noworoczne życzenia.

W pięknej scenerii zimowo – świątecznej nie tylko na scenie, ale również za oknami, jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Królowej Woli, a dokładniej harcerze Zastępu Harcerskiego „Ogniki” w kolędach „Dzisiaj w Betlejem” i „Maleńka miłość”.

gminny koncert koled (6)

Zaraz po nich wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu, w wykonaniu kolęd „Złota Jeruzalem” oraz „Dnia jednego o północy”. Następnie uczennice Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu zaprezentowały utwory „Bo zimą” i „Lulajże Jezuniu”.

gminny koncert koled (9)

W dalszej kolejności wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie i zaśpiewali „Świeć gwiazdeczko” oraz „Lulaj go matko lulaj”. A chwilę później swój występ zaprezentował Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy „Cekinki” w utworach „Betlejemskie światło” i „Bóg narodzi się”.

gminny koncert koled (10)

gminny koncert koled (13)

Na scenie Domu Ludowego wystąpiła również młodzież z Świetlicy Środowiskowej w Spale. W ich wykonaniu usłyszeliśmy „Gore gwiazda” i „Tryumfy Króla Niebieskiego”. Jako debiutant podczas koncertu wystąpił Zespół Instrumentalno – Wokalny, jeszcze nie posiadający nazwy bowiem powstał niedawno. Młodzi artyści zaprezentowali utwory „Jest taki dzień” i „Alleluja”. W kategorii dorosłych wykonawców, wystąpiły cztery zespoły: „Królowianie” , którzy zaśpiewali „Kolęda dla nieobecnych” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

gminny koncert koled (12)

Następnie „Brzustowianie” w wykonaniu „Pastuszkowie Bracia mili” i „Panie Ciebie nam potrzeba”. W tym roku, podobnie jak i w roku biegłym w koncercie, gościnnie wziął udział Chór Parafialny z Rzeczycy, za co serdecznie Im dziękujemy. Na zakończenie również debiutujący w koncercie Chór Gminny zaprezentował utwory „Zaśnij Dziecino” oraz „Betlejem śpi”.

gminny koncert koled (14)

Tegoroczny Koncert Kolęd okazał się nie tylko prezentacją umiejętności muzycznych wykonawców zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco dojrzalszych, ale również niezapomnianą ucztą duchową. Wspaniała publiczność gromkimi brawami wynagradzała wykonawców za piękne występy. Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Po koncercie Wójt Gminy Pan Bogdan Kącki zaprosił wykonawców i gości na słodki poczęstunek  do sali OSP.

gminny koncert koled (16)
Mirona Werkowska

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa