Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Z eMDEKU do Brukseli

Z eMDEKU do Brukseli
26 marca
08:44 2015

Młodzieżowy Dom Kultury im. Rtm Witolda Pileckiego, od sześciu lat, organizuje konkursy tematyczne związane z problematyką europejską dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu tomaszowskiego. Patronat honorowy nad konkursem corocznie obejmuje: poseł do Parlamentu Europejskiego dr Jacek Saryusz Wolski, fundator głównej nagrody w postaci wycieczki do instytucji studyjnych Unii Europejskiej w Brukseli oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Ostatni konkurs odbył się w grudniu 2014 roku, a jego myślą przewodnią było 10- lecie Polski w Unii Europejskiej. Zwycięzcą został uczeń klasy maturalnej II LO Maciej Żegota, który w dniach 16-20 pojechał na zaproszenie dr Jacka Saryusz Wolskiego do Brukseli.

20150317_201850

 

W programie wycieczki między innymi znalazły się wizyta w Parlamencie Europejskim, multimedialnym i niezwykle atrakcyjnym Parlamentarium, spotkanie z posłem Jackiem Saryusz-Wolskim oraz zwiedzanie Brukseli. Wyjazd niósł za sobą sporą dawkę informacji na temat funkcjonowania instytucji Unii Europejskiej, rozmowę z europosłem zdominował jednak temat wydarzeń, które mają miejsce na Ukrainie. Największym pozytywem całego wyjazdu była możliwość poznania nowych ciekawych ludzi i zobaczenie „od kulis”, jak funkcjonuje Unia Europejska– relacjonuje Maciej.

 

20150319_100607

Warto przypomnieć, że w styczniu bieżącego roku 24- uczniów z „emdeku” wzięło udział w młodzieżowych obradach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Wyjazd był nagrodą za zostanie laureatem w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego „Euroscola”

IMG_0302

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu