Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Tak zagraliśmy w 22 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tomaszowie Mazowieckim!

13 stycznia
23:28 2014

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz dwudziesty drugi zagrała także i w naszym mieście. 12 stycznia 2014r., 275 wolontariuszy  ruszyło aby kwestować na rzecz fundacji Jurka Owsiaka.

Mimo niesprzyjającej pogody tomaszowianie chętnie włączyli się w ogólnopolską akcję i dokładając cegiełkę korzystali z atrakcji jakie przygotowały Groty Nagórzyckie i Skansen Rzeki Pilicy. Były więc przejażdżki czołgiem T-34 i zwiedzanie dawnej kopalni piasku kwarcowego.

Na ulicy PCK, Automobilklub Tomaszowski zorganizował Kryterium Asów, w trakcie którego można było wylicytować przejazd odcinka specjalnego samochodem rajdowym lub terenowym.

 

 

O godzinie 14:00 w hali samochodówki rozpoczął się koncert finałowy, a przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się m.in. Chór Uniwersytetu III Wieku, dziecięce zespoły taneczne Afera, Impuls, Art Dance, Satysfakcja, i Aster.

 

 

Fani muzyki rockowej mogli posłuchać coverów w wykonaniu Aptekarzy i Feekcji, a gwiazda wieczoru Jarry O/Z przypomniał największe hity Oddziału Zamkniętego.

W trakcie koncertu wystąpił również młody tomaszowski wokalista Marcin Skorupski.

 

 

Szczególnym zainteresowaniem, i to nie tylko męskiej części publiczności cieszył się niezwykle dynamiczny pokaz mody tomaszowskiej projektantki Anny Kowalczyk.

 

 

Podczas tomaszowskiego finału można było zrobić sobie makijaż i manicure, a także zatańczyć Zumbę. Swoje stoiska wystawiły również placówki kulturalne:  DOK, MOK i biblioteka.

W trakcie trwania koncertu odbyły się liczne licytacje, a największą kwotę osiągnęła okolicznościowa płytka wyprodukowana przez Ceramikę Paradyż, którą za prawie 1200zł zakupił Tomasz Mazurek – tomaszowski cukiernik.

 

Tradycyjnie o godzinie 20:00 rozbłysło światełko do nieba, po którym uczennice z ZSP nr 6 w tańcu z wachlarzami przedstawiły niezwykle widowiskową choreografię.

Około godziny 21, tomaszowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyruszył do warszawskiego studia telewizyjnego by przekazać Jurkowi Owsiakowi zebraną w Tomaszowie kwotę 100 358, 11 zł

Jak zwykle atmosfera w studio gorrrrąca.

Kamil Bednarek tuż przed występem dołączył na chwilę do tomaszowskiej grupy by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, jednakże po chwili niesiony atmosferą wpadł na scenę by rozpocząć swój występ.

 

Na telewizyjnej scenie WOŚP, Bałkanica w wykonaniu Piersi już do czerwoności rozgrzała wszystkich zgromadzonych.

 

Na szczęście w tej temperaturze nie rozpłynął się tort który Jurek Owsiak otrzymał od Tomasza Mazurka.

12 stycznia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano prawie 35,5 mln złotych na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Więcej zdjęć na naszym facebooku: 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.626484767410158.1073741900.180226105369362&type=1&l=ad2b75db7f

« z 4 »

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu