Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zima z eMDEKIEM

Zima z eMDEKIEM
10 lutego
15:47 2015

Podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych popularny „emdek” zorganizował obóz narciarsko- snowboardowy w Zakopanem oraz półkolonię zimową dla dzieci z naszego miasta.

IMG_8647

Od wielu lat Młodzieżowy Dom Kultury w Tomaszowie Maz. w pierwszym tygodniu ferii organizuje półkolonię zimową, która pozwala dzieciom z naszego miasta atrakcyjnie i aktywnie spędzać czas. W tym roku dzieci uczestniczące w półkolonii brały udział w wycieczkach do eksperymentarium do Łodzi i kina trójwymiarowego w Piotrkowie Tryb..

IMG_8235

IMG_8337

W zastępstwie kuligu, bryczkami pojechały do Spały, a po powrocie ogrzały się przy ognisku, przy którym piekły kiełbaski.

IMG_8428

Dużo radości dzieciom sprawiły zajęcia na ściance wspinaczkowej w hali przy ulicy Farbiarskiej oraz na pływalni Zespołu Szkół nr 4. Ponadto dzieci odwiedziły Muzeum, gdzie oglądały wystawę „Legendy naszego regionu” oraz wzięły udział w zajęciach plastycznych, warsztatach muzycznych, grach i zabawach umysłowych oraz sportowych.

IMG_8179

Na zakończenie półkolonii wszyscy jej uczestnicy, zajadając smaczną pizzę, otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe płyty ze zdjęciami. Do dyspozycji dzieci codziennie był autokar oraz pyszne obiady w stołówce Gimnazjum nr 7. Półkolonia była dofinansowana przez Urząd Miasta w Tomaszowie Maz.

IMG_8141

– Półkolonia zimowa to nie jedyna forma wypoczynku, jaką w tym roku zorganizowaliśmy dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Również w pierwszym tygodniu ferii, od 1 do 8 lutego, miał miejsce rodzinny obóz narciarsko- snowboardowy w Zakopanem. Naszą bazą był bardzo gościnna willa „Basieńka”, malowniczo położona nieopodal Nosala. Niektórzy stawili swoje pierwsze kroki na stokach, inni z kolei doskonalili swoje umiejętności. Jednym i drugim pomagali wykwalifikowani i sympatyczni instruktorzy. Oprócz jazdy na nartach i snowboardzie byliśmy również na termach w Bukowinie Tatrzańskiej, wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, zwiedzaliśmy Zakopane i okolice, spacerowaliśmy po Krupówkach, tańczyliśmy i śpiewaliśmy przy góralskich ogniskach. Cieszę się, że nasza oferta spotyka się z dużym zainteresowaniem, a uśmiechnięte buzie dzieci są wyrazem, że warto troszczyć się o ich dobre samopoczucie– mówi dyrektor MDK Tomasz Zdonek.

DSC_0290

DSC_0310

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu