Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Legendarny Spitfire Supermarine na lotnisku w Piotrkowie. Piknik lotniczy już w ten weekend

Lipiec 08
22:21 2014

Już w najbliższy weekend na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim podczas pikniku lotniczego Fly Fest, zjawi się po raz pierwszy w historii legendarny samolot Spitfire Supermarine.

Choć tegoroczny FLY FEST nawiązuje do Śmigłowcowych Mistrzostw Świata, które jedyny raz odbyły się w Polsce w 1981 roku właśnie w Piotrkowie, to oprócz śmigłowców w tym roku nie zabraknie także fantastycznych samolotów historycznych.

Przylecą:  Auster, TigerMoth, Piper Cub, Boeing Stearman.

Największą gwiazdą tegorocznego festiwalu FLY FEST będzie samolot Spitfire Supermarine sprowadzony do Polski przez kpt. Jacka Mainka.

Spitfire przyleci na lotnisko do Piotrkowa w niedzielę w godzinach popołudniowych.

 

Festiwal FLY FEST w Piotrkowie, druga jego edycja, rozpoczyna się w sobotę o 14:00 i potrwa do niedzieli do godz. 22:00.

 

W programie oprócz pokazów śmigłowców i samolotów, wystawy historyczne, rekonstrukcje z czasu II wojny światowej przygotowane przez Grupę Historyczną Lotnictwa Polskiego a także wesołe miasteczko i punkty cateringowe.

Festiwal komentował będzie red. Tadeusz Sznuk.

 

Zapraszamy na lotnisko w Piotrkowie WSTĘP WOLNY.

plakatflydest2014

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa