Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Mieszkańcy zdecydują, czy zmieni się nazwa ulicy Oskara Lange

Mieszkańcy zdecydują, czy zmieni się nazwa ulicy Oskara Lange
Grudzień 01
09:10 2015

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazwy ulicy Oskara Lange położonej na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Swoją opinię w tej sprawie mogą zgłaszać mieszkańcy ul. Oskara Lange w terminie 1-14 grudnia 2015 r. poprzez wypełnienie ankiety konsultacyjnej, którą znajdą w swoich skrzynkach pocztowych. Na stronie miasta dostępna jest również wersja elektroniczna ankiety.

 

Urodzony 27 lipca 1904 w Tomaszowie Mazowieckim, Oskar Ryszard Lange to postać kontrowersyjna. Zajął niewątpliwie czołowe miejsce w gronie najwybitniejszych ekonomistów XX wieku. Jego dokonania na tym polu dostrzeżone były nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Lange był też politykiem, posłem na Sejm PRL I, II, III i IV kadencji, oraz członkiem KC PZPR i Rady Państwa PRL, a także agentem NKWD (ps. Przyjaciel).

Przypomnijmy, że 29 października, na sesji Rady Miejskiej radni rozpatrywali wniosek o zmianę nazwy ulicy Oskara Lange z którym wystąpiło Towarzystwo Oświatowe z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas sesji prezydent Tomaszowa Mazowieckiego uznał, że sprawa zmiany nazwy ulicy powinna być szczegółowo rozpatrzona. Marcin Witko podkreślił, że ważny jest dla niego udział społeczeństwa w życiu miasta i tym samym zapowiedział w tej sprawie konsultacje społeczne.

Z wnioskiem o zmianę nazwy ulicy Oskara Lange wystąpiło jedno ze stowarzyszeń. Mam świadomość obowiązku zajęcia się tym projektem, ale również wiem jak wiele utrudnień może przynieść taka decyzja, dlatego zapraszam do konsultacji, które pozwolą poznać opinię mieszkańców i wypracować wspólne stanowisko w tej sprawie – mówi prezydent Marcin Witko

 

Wypełnione ankiety będą przyjmowane od mieszkańców ulicy Oskara Lange:

1) w wersji papierowej w poniższych punktach:

  • w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, ul. POW 10/16, parter budynku A, punkt informacyjny w godzinach pracy Urzędu Miasta
  • w Informacji Turystycznej, pl. Kościuszki 29 w każdym dniu tygodnia w godz. 8.00-16.00,

2) w wersji elektronicznej w formie:

  •  skanu ankiety przesłanego na adres e-mail: rozwoj@tomaszow-maz.pl
  • zdjęcia ankiety wysłanego na nr tel. 798 781 403.

Z przeprowadzonych konsultacji sporządzone zostanie sprawozdanie, podane do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej Urzędu Miasta (www.tomaszow-maz.eu).

 

Szczegółowe informacje w sprawie konsultacji udzielają pracownicy Biura Partnerstwa i Rozwoju – tel. kontaktowy 44 724 23 11 wew. 296, główny budynek Urzędu Miasta, ul. POW 10/16, I piętro, pokój nr 18.

 


 

 

 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa