Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Młoda Krew Ratuje Życie

Młoda Krew Ratuje Życie
Październik 30
17:03 2017

Z nowym rokiem szkolnym rozpoczęła się XV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szkół pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Zycie”, który organizuje Polski Czerwony Krzyż. W tomaszowskim I Liceum Ogólnokształcącym w pierwszej w akcji honorowego krwiodawstwa w tej edycji zorganizowanej przez Klub HDK PCK przy I LO krew pobrano od 17 uczniów, a jak zawsze chętnych było więcej (zgłosiły się 24 osoby).

Ogółem pozyskano prawie 8 litrów krwi. W tej akcji uczestniczył też Dominik Łaski, absolwent I LO z 2011 roku, który rok wcześniej ,będąc jeszcze uczniem po raz pierwszy oddał krew i w kolejnych latach kontynuował honorowe krwiodawstwo. Łącznie jest to prawie 14 litrów krwi. Warto dodać, że po oddaniu 12 litrów krwi wypełnił normę na Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II stopnia. Prawdopodobnie wręczenie jej nastąpi podczas uroczystości z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa przypadających w dniach 22 – 26 listopada. Kolejna akcja w I LO planowana jest przed grudniową przerwą świąteczną.


 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa