Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Mieszkanie Plus w Tomaszowie. Można wypełniać ankiety przystąpienia do programu

Mieszkanie Plus w Tomaszowie. Można wypełniać ankiety przystąpienia do programu
04 maja
17:48 2017

Kilkaset osób wzięło udział w spotkaniu w sprawie rządowego programu Mieszkanie Plus, które odbyło się  28 kwietnia br. w Urzędzie Miasta. Prezydent Marcin Witko przedstawił informacje na temat projektu budowy budynków wielorodzinnych, które mają powstać przy ul. Barlickiego. Mieszkańcy wypełnili również ankiety dotyczące przystąpienia do programu. Zainteresowane osoby mogą je składać do 10 maja.

POBIERZ ANKIETĘ DOT. UDZIAŁU W PROGRAMIE

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie rządowego programu Mieszkanie Plus odbyło się w piątek (28 kwietnia) w Urzędzie Miasta.

Mieszkanie Plus to propozycja rządu dla Polaków, którzy marzą o własnych czterech kątach. Program skierowany jest do osób, których dochody uniemożliwiają zakup własnego mieszkania. W Tomaszowie Mazowieckim ma powstać 138 lokali mieszkalnych: jednopokojowych, dwupokojowych i trzypokojowych, a także 132 miejsca parkingowe zlokalizowane w garażu na poziomie zero. Mieszkania powstaną przy ul. Barlickiego 18/22. Planowany termin rozpoczęcia budowy to III kwartał br., a zakończenia III-IV kwartał 2018 roku.

W trakcie spotkania można było wypełnić ankietę dot. deklaracji przystąpienia do programu, która pomoże określić skalę zainteresowania wśród mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Zebrane informacje będą potrzebne przy opracowaniu koncepcji wdrażania programu i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia.

Ankietę można również składać w formie papierowej w siedzibie Urzędu Miasta lub elektronicznie (lucyna.pietrzyk@tomaszow-maz.pl) do 10 maja 2017 roku.

Na pytania mieszkańców odpowiadali w piątek prezydent Marcin Witko, audytor wewnętrzny Robert Urbański, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska Lucyna Pietrzyk, dyrektor Wydziału Inwestycji Adam Koziełek i dyrektor Wydziału Architektury Dariusz Żeleźny.

 

List intencyjny podpisany

W październiku ur. władze Tomaszowa Mazowieckiego i BGK Nieruchomości S.A. podpisały list intencyjny w sprawie realizacji programu w naszym mieście.

W sposób szczególny program ma za zadanie poprawić sytuację młodych polskich rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci.

Realizacja programu Mieszkanie Plus to nie tylko realne wsparcie dla średniozamożnych rodzin, ale też silny impuls prorozwojowy dla lokalnej gospodarki.

 

Źródło: Urząd Miasta w Tomaszowie Maz.


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu