Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Od czwartku czynna będzie miejska stacja paliw przy MZK w Tomaszowie Mazowieckim

Od czwartku czynna będzie miejska stacja paliw przy MZK w Tomaszowie Mazowieckim
28 kwietnia
11:12 2021

Od jutra (czwartek, 29 kwietnia) czynna będzie miejska stacja paliw w MZK przy ul. Warszawskiej 109/111. Dziś symbolicznie – ze względu na panującą sytuację pandemiczną – otworzono nowy obiekt, w którym kierowcy zatankują benzynę, olej napędowy, LPG oraz AdBlue. 

– „Mam nadzieję, że otwarcie stacji w MZK przyczyni się do obniżenia cen paliw na stacjach w Tomaszowie Mazowieckim. To nasza odpowiedź na liczne informacje, sugestie i informacje mieszkańców na temat zbyt wysokich kosztów tankowania obowiązujących w naszym mieście”. – mówi Marcin Witko, Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Właścicielem i operatorem ogólnodostępnej stacji paliw jest MZK. Oddana do użytku stacja to obiekt nowoczesny, sześciostanowiskowy i samoobsługowy, w którym wszelkich płatności można dokonywać zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej, natomiast dzięki zainstalowanym tankomatom od ręki – bez stania w kolejce do kasy – otrzymać paragon lub fakturę. Dla maksymalnego uproszczenia skorzystania z usługi, dystrybutory i tankomaty są wyposażone w moduł głosowy, który w przyjazny sposób przeprowadzi klientów przez proces tankowania i płatności. Dodatkowo, w początkowym okresie działalności stacji pracownicy MZK będą oferowali klientom pomoc w zakresie procesu samoobsługi.

W budynku znajduje się także ogólnodostępna toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na dachu budynku – w trosce o środowisko i dla obniżenia kosztów eksploatacji obiektu – zainstalowano panele fotowoltaiczne. Zostało także przygotowane stanowisko do przewijania niemowląt i małych dzieci. Stacja MZK jest wyposażona również w automaty do napojów zimnych i gorących oraz przekąsek. Klienci stacji mają do swojej dyspozycji 12 miejsc postojowych oraz stanowisko z kompresorem.

Przypomnijmy, że generalnym wykonawcą prac budowlanych była spółka JASO SERWIS z Czaplinka, która w postępowaniu przetargowym zaproponowała najniższą cenę. Łącznie koszt budowy stacji zamknął się w kwocie 3 233 801 zł. Umowę na budowę stacji podpisano 15 czerwca 2020 roku. Budowa stacji zakończyła proces rewitalizacji zajezdni MZK w Tomaszowie Mazowieckim.

W konferencji prasowej towarzyszącej otwarciu stacji, której gospodarzem był Marcin Witko – Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego udział wzięli: Grzegorz Glimasiński – Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Krzysztof Kuchta – Przewodniczący Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, Jarosław Batorski – Przewodniczący Komisji Gospodarki Mieszkaniowej, Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, Marcin Konopka – Prezes JASO-SERWIS, Paweł Chodzicki – Przewodniczący Rady Nadzorczej MZK oraz Grzegorz Kwaśniak – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tomaszowie Mazowieckim.

 

 


Miłą niespodziankę klientom stacji sprawią ceny paliw. Ponadto, mieszkańcy Tomaszowa w ramach Karty Tomaszowianina będą mogli liczyć na dodatkowe zniżki.

 

 

 

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa