Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Ty też możesz pomóc małej Zosi Rumińskiej! Przyjdź w sobotę na charytatywny maraton w centrum miasta

Ty też możesz pomóc małej Zosi Rumińskiej! Przyjdź w sobotę na charytatywny maraton w centrum miasta
17 sierpnia
17:15 2016

Zosia i jej siostra Hania, urodziły się w 31 tygodniu ciąży, z wagą 1600gr i 1800gr.  Tuż po urodzeniu bliźniaczki wymagały leczenia szpitalnego i przebywały w inkubatorach. Hania urodziła się w umiarkowanej zamartwicy z niewydolnością oddechową. Zosia miała lepszy start jednak po pierwszym badaniu USG a następnie RM głowy stwierdzono niepokojące zmiany. Rozpoznano mózgowe porażenie dziecięce pod postacią niedowładu czterokończynowego kurczowego oraz małogłowie. W badaniu wzroku stwierdzono też zaburzenie widzenia obuocznego oraz zeza.

Zosia Rumińska od urodzenia jest intensywnie rehabilitowana w ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Kolorowym Ośrodku w Łodzi, a w maju tego roku rozpoczęła terapię w ośrodku rehabilitacji UniqueCenter i postępy w jej rozwoju są ogromne. Jednak koszty terapii przekroczyły już 10 000 zł. Aby kontynuować rozpoczęty program rehabilitacji rodzice dziewczynki potrzebują wsparcia finansowego. Zosia została zakwalifikowana na kolejne turnusy rehabilitacyjne, a koszt każdego z nich to 6 800 zł.

Rehabilitacja to intensywna praca Zosi, a aby było to możliwe niezbędne jest zaopatrzenie dziecka w odpowiedni sprzęt tj. ortezy pełniące funkcję buta korygującego, krzesełko do rehabilitacji i karmienia, pionizator, kamizelka, balkonik czy też chodzik, a także specjalistyczny wózek. Koszt tych urządzeń częściowo refundowany jest przez NFZ jak również PCPR, jednak na zwrot tych pieniędzy trzeba czekać ponad rok. Rodzice „dzieci z wyzwaniami” sami muszą pokryć zakup jednocześnie starając się o dofinansowania z różnych fundacji bądź od ludzi dobrej woli.

 

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli naNocny, charytatywny maraton FANTI BIKE. Jedziemy dla Zosi Rumińskiej”, który odbędzie się 20 sierpnia o godz. 21:00 na pl. Kościuszki. Podczas imprezy przy fontannach zostaną ustawione rowery do Indoor Cyclingu. Pokazowy przejazd poprowadzi dwóch instruktorów FANTI FITNES.

Maraton odbędzie się przy kolorowych światłach i rytmicznej muzyce, a każdy kto zechce „popedałować” będzie musiał wrzucić do puszki przynajmniej 5 zł.

Oczywiście nie trzeba jeździć żeby Zosi pomóc. W trakcie imprezy przeprowadzona zostanie publiczna zbiórka pieniędzy, a wszystkie zebrane podczas akcji fundusze zostaną przekazane na leczenie dziewczynki.

ZAPRASZAMY!

zosia_ruminska_tomaszow


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu