Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

200 nowych komputerów trafiło do tomaszowskich szkół

200 nowych komputerów trafiło do tomaszowskich szkół
02 września
18:40 2015

Do 8 szkół podstawowych należących do Zespołów Szkolno-Przedszkolnych trafiły nowe komputery. Urząd Miasta przekazał do pracowni komputerowych łącznie 200 laptopów.

komputery-szkola

Dzieci już pracują na nowym sprzęcie. Miasto zapewniło również odpowiednie oprogramowanie. Łącznie na ten cel wydano 340 tys. zł. Do każdej szkoły podstawowej trafiło po 25 komputerów. Część komputerów, z których do tej pory korzystały dzieci, przekazane zostały przedszkolom (te, które jeszcze się nadawały), część ze względu na zły stan, została zutylizowana.

– To bardzo ważne by dzieci mogły pracować na dobrym i nowoczesnym sprzęcie. W dzisiejszych czasach, w których komputer i umiejętność posługiwania się nim, są niezbędne, nie możemy pozwolić by brak odpowiedniego sprzętu blokował czy uniemożliwiał rozwój dzieci w tym zakresie. Komputery stacjonarne ograniczały również możliwość wykorzystania w pełni, zarówno sprzętu jak i pracowni komputerowych. Z laptopami takich problemów nie będzie. Stąd decyzja o zakupie nowych komputerów. Będziemy się starać cały czas doposażać szkoły i dzięki temu podnosić komfort nauki i nauczania – mówi prezydent miasta Marcin Witko.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu