Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Agnieszka Łuczak kandydatką “Nowoczesnej” Ryszarda Petru

Agnieszka Łuczak kandydatką “Nowoczesnej” Ryszarda Petru
Sierpień 19
20:12 2015

19 sierpnia  na Rynku w Piotrkowie Trybunalskim Stowarzyszenie “Nowoczesna” Ryszarda Petru zaprezentowało kandydatkę do Sejmu RP Panią Agnieszkę Łuczak z Tomaszowa Mazowieckiego, która będzie startowała z pozycji nr 1 w Okręgu nr 10.

Agnieszka Łuczak w jesiennych wyborach do Sejmu RP wystartuje z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej w Okręgu wyborczym nr 10 (obejmującym powiaty: piotrkowski, bełchatowski, radomszczański, opoczyński, tomaszowski, rawski oraz skierniewicki).

Pani Łuczak ma 55 lat, urodziła się i mieszka w Tomaszowie Mazowieckim. Od 25 lat jest dziennikarką i publicystką, pełni funkcję sekretarza redakcji lokalnego tygodnika – Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego. Jako dziennikarka zajmuje się głównie tematyką samorządową i sprawami społecznymi.

– „W mojej pracy zyskałam uznanie czytelników dzięki odważnym tekstom, bezkompromisowemu ukazywaniu nepotyzmu, patologii i układów, które cechują kolejne ekipy rządzące w moim mieście” – mówi o sobie kandydatka.

Agnieszka Łuczak  jest również regionalną pełnomocniczką Stowarzyszenia „Kongres Kobiet”. W ramach tej działalności organizuje lokalne kongresy kobiet i działania, w których biorą udział setki kobiet z miasta i powiatu tomaszowskiego. Celem tych działań jest edukacja, podnoszenie świadomości na temat praw kobiet, równego traktowania, dyskryminacji i tolerancji.

W 2014 r. utworzyła Komitet Wyborczy Wyborców „Możemy”, który wystawił w wyborach samorządowych kandydatów i kandydatki do Rady Miejskiej w Tomaszowie Maz. Była kandydatką tego komitetu na prezydenta miasta. W II turze przegrała z posłem PiS Marcinem Witko.

– „Moją największą umiejętnością jako dziennikarki jest słuchanie ludzi. Tę umiejętność zatracają posłowie, którzy w sejmowych ławach zasiadają dwie, trzy i więcej kadencji. Sejm potrzebuje nowych ludzi, których do parlamentu wprowadzi nowa partia. Nowa i nowoczesna” – tak tłumaczy swoją decyzję o kandydowaniu z listy Nowoczesnej.

 

Foto:  Inessa Lenarczyk

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa