Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Będą hybrydowe autobusy i nowa baza MZK. Wnioski Tomaszowa najlepsze w woj. łódzkim

Będą hybrydowe autobusy i nowa baza MZK. Wnioski Tomaszowa najlepsze w woj. łódzkim
30 lipca
14:22 2016

Wszystko wskazuje na to, że dostaniemy dofinansowanie na zakup hybrydowych autobusów oraz budowę bazy MZK. Oba tomaszowskie wnioski , jeden złożony przez miasto, drugi przez MZK pozytywnie przeszły ocenę merytoryczną i uzyskały najwyższą punktację w woj. łódzkim.  Teraz czekamy na oficjalną decyzję Zarządu Województwa Łódzkiego i podpisanie umowy na dotację.

 

Nasze miasto wnioskuje w sumie o ponad 34 mln zł dofinansowania. Tomaszów Mazowiecki chce zakupić  łącznie 25 nowoczesnych autobusów o napędzie hybrydowym.  Natomiast Miejski Zakład Komunikacji chce połączyć zakup  z budową nowoczesnej bazy.

Przypomnijmy, na wniosek prezydenta Marcina Witko radni przyjęli uchwałę intencyjną, która została dołączona do wniosków, zakładającą wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej we wszystkie dni tygodnia, po uzyskaniu dofinansowania i zakupie nowych autobusów.  Obecnie tomaszowianie mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów w niedzielę i święta.

 

Ogromnie się cieszę i dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Miasta, spółki i wszystkim życzliwym ludziom, dzięki którym będziemy mogli realizować ten projekt. Bardzo się cieszę, ale myślami jestem już przed kolejnymi wielkimi wyzwaniami stojącymi przed miastem mówi prezydent miasta Marcin Witko.

 


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu